StoryEditor

John Deere AutoTrac we flotach mieszanych

John Deere otwiera układ kierowniczy ciągników dla innych producentów maszyn z systemem prowadzenia zgodnym z TIM i certyfikowanym przez AEF.

27.06.2022., 00:00h


Jeśli masz flotę maszyn różnych producentów, na terminalach John Deere 4. generacji możesz już skorzystać z aktywacji AutoTrac TIM (systemu zarządzania osprzętem). Oznacza to, że AutoTrac może być używany we wszystkich ciągnikach z systemem TIM certyfikowanym przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Dotychczas najbardziej znanymi rozwiązaniami w zakresie naprowadzania dla flot składających się z maszyn różnych producentów był system AutoTrac Universal 300 oraz Reichhardt Green Fit. 

Łatwe uruchomienie AutoTrac TIM

Dzięki rozwiązaniu AutoTrac TIM nie trzeba doposażać ciągnika w dodatkowe podzespoły kierownicy czy sterownika. Producent informuje, że to łatwe i szybkie rozwiązanie dla rolników i usługodawców mających ciągniki różnych producentów, którzy chcą korzystać z uniwersalnego systemu prowadzenia. Do uruchomienia AutoTrac TIM, potrzebny jest wyświetlacz uniwersalny 4. generacji certyfikowany przez AEF (4240 lub 4640) z aktywacją AutoTracTM oraz odbiornik StarFireTM 6000 lub 7000.

Maszyna steruje ciągnikiem

Coraz więcej producentów udostępnia w swoich ciągnikach funkcję TIM. Za pomocą ISOBUS firma John Deere otwiera innym producentom (mających certyfikat AEF) dostęp do układu kierowniczego swoich ciągników. Szczegółowe informacje na temat maszyn zgodnych z systemem John Deere AutoTrac TIM można znaleźć w bazie danych AEF.

Co zyskuje użytkownik?

Po uruchomieniu AutoTrac TIM system zyskuje dodatkowe możliwości: jeśli maszyna (dowolnej marki) ma modem JDLink, można bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations Center. Można konfigurować, planować, monitorować i analizować zadania w jednym portalu online. Można również korzystać z technologii rolnictwa precyzyjnego, tj. tworzenie map zabiegów agrotechnicznych i wysłać je za pomocą funkcji John Deere AutoSetup bezpośrednio do ciągników na polu. 

Przez aktywację AutoTrac TIM John Deere otwiera się na współpracę z maszynami innych producentów. W ten sposób firma umożliwia rolnikom i usługodawcom mającym floty mieszane, łatwe korzystanie ze swoich rozwiązań.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 14:00