StoryEditor

Jakie talerzówki na pokazie „Żniwa i siew”?

W czasie naszych pokazów „Żniwa i siew  z top agrar i profi” zaprezentują się również narzędzia do uprawy ścierniska. W pierwszej kolejności będą to brony talerzowe, małego i dużego kalibru. Jesteście ciekawi, jakie modele?

07.07.2022., 00:00h

Agro-Tom APH Premium

Jako pierwsza do pracy przystąpi brona APH Premium oferowana przez firmę Agro-Tom. Jest to 6-metrowe narzędzie półzawieszane, które zgodnie z deklaracjami producenta współpracuje z ciągnikami o mocy co najmniej 160 KM. W bronie można zamontować talerze o średnicy 560 lub 610 mm. W obu przypadkach są przykręcane do piast bezobsługowych. W kwestii wałów doprawiających mamy do wyboru: rurowy, daszkowy, ceownikowy, crosskill, gumowy, dyskowy, wał tandem płaskownikowo-rurowy. Nie uda nam się zaprezentować wszystkich konfiguracji, więc na nasze pokazy wybierzemy najbardziej uniwersalną. Efekty jej pracy zobaczycie już w przyszłym tygodniu.

9-metrowy Kuhn Optimer

Oprócz wspomnianego wcześniej siewnika Aurock, firma Kuhn zaprezentuje w akcji 9-metrową bronę talerzową Optimer. Producent zapewnia, że narzędzie powstało z myślą o szybkiej i wydajnej pracy przy zrywaniu ścierniska. Stąd talerze o śr. 510 mm i możliwość pracy z prędkością dochodzącą do 20 km/h. W połączeniu z prześwitem ramy równym 55 cm, brona powinna sobie radzić również z większą ilością resztek pożniwnych. Tym samym ściernisko jęczmienne nie powinno stanowić dla niej wyzwania.Namysło do mniejszych ciągników

Podczas naszego pokazu jedną z propozycji firmy Namysło będzie lekka i kompaktowa brona Easy Flow Basic. Producent zapewnia, że przy szerokości roboczej 3 m do współpracy wystarczy ciągnik o mocy rzędu 100 KM. W bronie zamontowane są 22 talerze o śr. 510 mm. Standardowo oferowany jest wał rurowy, ale za dopłatą można wymienić do na np. pierścieniowy, daszkowy, gumowy itd.

Czy gdzieś już ją widzieliście?

Od niedawna pod marką New Holland oferowane są również narzędzia uprawowe. Na naszym polu pokazowym zobaczycie kompaktową bronę talerzową serii SDM. Brony są dostępne w wersjach zawieszanych i półzawieszanych. O tym jak brony radzą sobie z uprawą przedsiewną mogliście przekonać się w premierowym odcinku „Docieraczy”. A już niedługo przekonacie się o tym jak poradzi sobie ze zrywaniem ścierniska.

Docieranie New Hollandów

 Väderstad na zakończenie

Ostatnią z bron jakie zobaczycie podczas pracy będzie narzędzie Carier oferowane przez firmę Väderstad. Z szerokiej oferty producenta zaprezentowane zostanie narzędzie o szerokości roboczej 5 m.


Najlepsze wrażenia na żywo

Oczywiście to tylko garść informacji o maszynach jakie zobaczycie podczas pokazów. O wszystkich istotnych szczegółach dowiecie się na miejscu. Pamiętajcie, że na pole pokazowe wstęp będą mieli tylko zarejestrowani!

Spotykamy się w Nagradowicach na polu Poznańskiej Hodowli Roślin, tuż przy zjeździe z autostrady A2 na drogę ekspresową S5. Na węźle Poznań Wschód należy skręcić w drogę wojewódzką 434 w kierunku Kleszczewa. Na miejscu będzie duży parking, a po części pokazowej zapraszamy na kawę i poczęstunek. Wstęp będzie możliwy od godz. 9:00. Przed praktyczną częścią pokazową, w oczekiwaniu nim wyschnie rosa, zapraszamy na kilka ciekawych wykładów i zwiedzenie stacjonarnej części pokazu.

Dlatego nie czekaj i już dziś zapisz się na stronie zniwa.profitechnika.pl

opr. ap

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 05:46