StoryEditor

Jakie kultywatory zobaczycie w Nagradowicach?

Pokazy coraz bliżej, tym razem przedstawiamy kultywatory (a właściwie agregaty uprawowe) jakie zostaną zaprezentowane 12 lipca na polu Poznańskiej Hodowli Roślin.

08.07.2022., 00:00h

Cenius to trzybelkowy kultywator oferowany przez firmę Amazone. Podczas naszego pokazu będzie pracować narzędzie o szerokości roboczej 4 m. Dzięki wymiennym elementom roboczym, kultywator może pracować zarówno podczas płytkiego zrywania ścierniska jak i głębokiego spulchniania. Standardowo głębokość roboczą reguluje się mechanicznie, a za dopłatą można zamontować układ hydrauliczny. Do wyboru jest kilka rodzajów wałów doprawiających. W kwestii wyposażenia opcjonalnego warto zwrócić uwagę np. na siewnik poplonów.

Väderstad TopDown

Kolejnym agregatem będzie TopDown marki Väderstad. 4-metrowe narzędzie będzie współpracowało z półgąsiniecowym ciągnikiem Claas Axion 960TT. Przed sekcją zębów spulchniających pracuje dwurzędowa brona talerzowa. Gęsto rozmieszczone zęby zapewniają intensywne spulchnienie roli, a tylna sekcja talerzy i wał doprawiający wyrównują i lekko dociskają luźną glebę. Agregat jest dostępny równie z redlicami nawozowymi.


Agro-Tom APHW

Półzawieszane agregaty serii APHW są dostępne w szerokościach roboczych od 3,6 do 5,4 m. Maksymalna głębokość robocza to 30 cm,  a zapotrzebowanie mocy deklarowane przez producenta zaczyna się od 160 KM. Zęby są zabezpieczone za pomocą mechanizmu sprężynowego. Standardowe wyposażenie to hydrauliczna blokada ramy, oświetlenie, koła 500/50-17, zaczep kulowy lub oczkowy bądź belka zaczepowa, talerze zagarniające Ø460. W opcji dostępne są dodatkowe koła podporowe i układ hamulcowy. Dostępne wały doprawiające to: rurowy, płaskownikowy, dyskowy, ceownikowy, daszkowy, tandem ceownikowy, tandem daszkowy i pierścieniowy.

Namysło Marcel

Po raz pierwszy szerszej publiczności zostanie zaprezentowany agregat uprawowy Marcel, firmy Namysło. Będzie to maszyna 5-metrowa a więcej szczegółów na jej temat dowiecie się we wtorek w Nagradowicach.

Najlepsze wrażenia są na żywo

Oczywiście to tylko garść informacji o maszynach jakie zobaczycie podczas pokazów. O wszystkich istotnych szczegółach dowiecie się na miejscu. Pamiętajcie, że na pole pokazowe wstęp będą mieli tylko zarejestrowani!

Spotykamy się w Nagradowicach na polu Poznańskiej Hodowli Roślin, tuż przy zjeździe z autostrady A2 na drogę ekspresową S5. Na węźle Poznań Wschód należy skręcić w drogę wojewódzką 434 w kierunku Kleszczewa. Na miejscu będzie duży parking, a po części pokazowej zapraszamy na kawę i poczęstunek. Wstęp będzie możliwy od godz. 9:00. Przed praktyczną częścią pokazową, w oczekiwaniu nim wyschnie rosa, zapraszamy na kilka ciekawych wykładów i zwiedzenie stacjonarnej części pokazu.

Dlatego nie czekaj i już dziś zapisz się na stronie zniwa.profitechnika.pl

 

opr. ap

fot. firmowe

19. czerwiec 2024 00:22