StoryEditor

Jak Vogelsang usprawnia pracę biogazowni?

Firma Vogelsang wprowadza do sprzedaży nowy system automatycznego usuwania ciał obcych z substratu. Jak działa i co zmienia w sposobie organizacji pracy biogazowni?

14.06.2022., 00:00h

W biogazowniach zwykle gromadzą się duże ilości ciężkiego materiału. Kamienie, metalowe elementy maszyn itp. dostają się do urządzeń technologicznych wraz gnojowicą, obornikiem, kiszonką, odpadami organicznymi itp. Do tej pory usuwanie materiału ciężkiego, oddzielanego za pomocą separatora, wymagało dużego nakładu pracy ręcznej. Podczas usuwania niepożądanego materiału wydostaje się również substrat. Najprościej mówiąc, trzeba otworzyć pokrywę rozdrabniacza i ręcznie usunąć niepożądane zanieczyszczenia.

Szybko i sprawnie

System usuwania odpadów (DRS) odprowadza oddzielony materiał ciężki podczas bieżącej pracy, bez konieczności wyłączania lub otwierania podajnika materiału stałego lub separatora RotaCut. System odprowadza ciężki materiał z minimalną stratą substratu (tylko ok. 15 l). W porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi system DRS zmniejsza nakład pracy nawet o 80%. Usunięte zanieczyszczenia są automatycznie transportowane do oczekującego kontenera.

Bez przerw

System DRS może zatem pomóc w optymalizacji działań wszędzie tam, gdzie pojawiają się duże ilości ciężkiego materiału, a częste przerwy technologiczne dezorganizują pracę. W szczególności dotyczy to zastosowań, w których przerwa w pracy jest niedopuszczalna, a przestoje linii technologicznych generują wysokie koszty.

 

opr. ap

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 23:33