StoryEditor

Grimme na PotatoEurope

Od 7 i 8 września 2022 r. w Bockerode koło Hanoweru odbędzie się spotkanie branży ziemniaczanej PotatoEurope, na którym Grimme pokaże wiele nowości.

18.08.2022., 00:00h

Wśród nowych maszyn będzie dwurzędowa kopaczka elewatorowa Select 200 z pneumatycznym separatorem TurboSep, który precyzyjnie oddziela łęciny. Wyróżniające cechy Select 200 to szerokość transportowa poniżej 3 m, a także bezstopniowy napęd wszystkich taśm odsiewających oraz jedyny w swoim rodzaju automatyczny układ sterowania osi ActiveSteering. Zdjęcie otwierające: Dwurzędowa kopaczka elewatorowa Select 200 może być wyposażona w różnego rodzaju zestawy separatorów do pracy w prawie wszystkich warunkach. 

Trzecia generacja czterorzędowego kombajnu samobieżnego Varitron 470 została wyposażona w wydajniejszy i łatwiejszy do konserwacji rozdrabniacz łęcin, a ponadto w nowe funkcje automatyczne, opcjonalne przedłużenie zbiornika, nagrodzony system wizyjny SmartView oraz terminal ISOBUS CCI 1200.

Fot.: Nowy, niezwykle zwrotny kombajn samobieżny Varitron 470 o mocy 460 KM zostanie zaprezentowany w wersji kołowej.

Dwurzędowy, zaczepiany kombajn EVO 280 z trzema separatorami z nowym zbiornikiem Nonstop Bunker o ładowności nie jak dotychczas 6 ale 7,5 ton. Zbiornik umożliwia zwiększenie wysokości i zasięgu wyładunku oraz większe odległości między kombajnem i pojazdem transportowym.

Obejrzeć będzie można także czterorzędowy i elastyczny w zastosowaniu obsypnik GH 4 Oeko wyposażony w specjalne noże do mechanicznego usuwania chwastów na skarpach redlin.

Wśród maszyn do przechowalni zaprezentowany będzie nowy pryzmownik SL 919 z taśmą o szerokości 90 cm i o długości 19,5 m oraz taśmą podającą Quantum umożliwiającą większy zasięg ruchów roboczych przy stale niskiej wysokości spadku. Ponadto będzie można obejrzeć kosz zasypowy RH 24-60 Combi z separatorem brył, przenośniki przedłużeniowe oraz napełniacz skrzyniopalet GBF.

Fot.: Pryzmownik SL 919 o kompaktowej konstrukcji, z intuicyjną obsługą i wieloma funkcjami usprawniającymi zapełnianie przechowalni.

Wśród nowości jest też czterorzędowa sadzarka kubełkowa Prios 440 o szerokości transportowej poniżej 3 m. Maszyna ta w wyposażeniu z dyszlem typu łabędzia szyja i zintegrowanym podnośnikiem pozwala na kombinację z różnymi narzędziami uprawowymi. Nowe, hybrydowe narzędzie do formowania redlin łączy zalety tradycyjnej blachy formującej i rolki koszowej.

Fot.: Czterorzędową sadzarkę Prios 440 można opcjonalnie wyposażyć w narzędzia do ochrony przed erozją TerraProtect.

Ponadto będzie można zobaczyć kombajn SE 140 i nowy pryzmownik SL 716. W ramach programu specjalnego DLG „Smart-Potato-Farming“ zaprezentowany zostanie kombajn do batatów Harvey.one oraz bogata oferta rozwiązań cyfrowych Grimme i-systems.

Fot.: Jednorzędowy Harvey.one zapewnia delikatny zbiór wrażliwych bulw.

Na międzynarodowym spotkaniu branżowym jakim jest PotatoEurope, wymianę doświadczeń i fachowe doradztwo w ponad 10 językach zapewniają specjaliści Grimme z całego świata.

opr. jj, fot. Grimme

19. lipiec 2024 04:50