StoryEditor

Geo-konzept dystrybutorem systemu Nevonex

Nevonex to uniwersalna technologia, która umożliwia wymianę danych między maszynami i systemami zarządzania różnych producentów.

25.04.2022., 00:00h


Firma geo-konzept z siedzibą w Adelschlag w Bawarii, specjalizująca się we wszelkiego rodzaju produktach z zakresu inteligentnego rolnictwa (ang. smart farming), przejęła dystrybucję i obsługę systemu Nevonex opracowanego przez firmę Bosch.

ISOBUS to podstawa

Nevonex to technologia łącząca maszyny i systemy zarządzania różnych producentów z branży rolniczej. Podstawowym warunkiem korzystania z systemu jest wyposażenie zarówno ciągnika, jak maszyny towarzyszącej w ISOBUS, przez który łączy się moduł telemetryczny dostarczany przez firmę Bosch.

Moduł telematyczny

Urządzenie do łączenia z systemem Nevonex jest wyposażone m.in. w modem komórkowy z kartą SIM. Pełni on zatem modułu telemetrycznego i podczas pracy ma stałe połączenie z serwerem obsługiwanym przez firmę Bosch. Do obsługi systemu Nevonex wystarczy tablet z zainstalowaną aplikacją geoNEX, który z urządzeniem Bosch łączy się za pomocą sieci WLAN.

Połączenie maszyn różnych producentów

Nevonex umożliwia nie tylko wirtualne połączenie między systemem zarządzania gospodarstwem z pracującymi na polu maszynami wyposażonymi w ISOBUS, ale również wymianę danych między maszynami różnych producentów. Bosch zaprezentował  tzw. cyfrowy ekosytem o nazwie Nevonex w 2019 roku, o czym pisaliśmy w profi 6-2020.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 14:11