StoryEditor

Fendt: zmiany w prasach Rotana

Nowy system wiązania siatką w zmiennokomorowych prasach zwijających zapewnia lepsze prowadzenie siatki, a także większe bezpieczeństwo pracy.

07.02.2022., 00:00h

W czterech modelach

Zastępując poprzednią kombinację stalowo-gumowych rolek, ramię wiązania w czterech modelach (160V, 160V Xtra, 180V i 180V Xtra) podaje siatkę na belę w podobny sposób, jak to działa w przenośniku taśmowym.

– Oznacza to, że dzięki zastosowanej metodzie podawania, siatka jest odporna na strumienie powietrza wytwarzany w komorze lub pochodzące z zewnątrz podmuchy wiatru — mówi Sam Treadgold, inżynier sprzedaży pras firmy Fendt.

Osłony z tworzywa

Lżejsze osłony z tworzywa sztucznego nie tylko chronią prowadnicę łańcucha przed brudem i zanieczyszczeniami, ale także są łatwiejsze w montażu i demontażu. Cztery modele pras Rotana mają nowoopracowaną przestrzeń do przechowywania kółek samonastawnych, które wpina się na osłonę nad szpulą podbierającą, aby skrócić czas mocowania (opcja dla podbieracza o szerokości 2 m lub 2,5 m).

Usuwanie zatorów

Obsługiwana z kabiny hydrauliczna opuszczana podłoga kanału doprowadzającego HydraFlex w prasach Rotana 160 V Xtra i 180 V Xtra odchyla się o 500 mm, aby usunąć wszelkie zatory. Sprzęt jest także wyposażony w zestaw noży XtraCut, w opcjach 13, 17 lub 25 wirników nożowych.opr. al
fot. firmowe
18. lipiec 2024 21:39