r e k l a m a

Partner serwisu

Fendt Momentum w Brazylii

Fendt Momentum w Brazylii

18-metrowy siewnik Momentum marki Fendt, który aplikuje też nawozy w całości powstał w Brazylii.


Potężną maszynę do siewu pod nazwą Fendt Momentum po raz pierwszy można było zobaczyć na początku maja na targach Agrishow 2019 w Brazylii w miejscowości Ribeiro na północny-wschód od Sao Paulo. Technologia siewu Fendt korzysta z granulatu vApply do dystrybucji nawozów. 

r e k l a m a

Szerokość robocza 18 m

Rama Fendt Smart zapewnia jednolite rozmieszczenie nasion. Producent wskazuje na wysoką jakość sprzętu i zastosowanych rozwiązań, bo uzyskuje się precyzję siewu kukurydzy na poziomie 99,6%, nawet przy wyższych prędkościach. Szerokość robocza siewnika wynosi 18 m. Po szybkim złożeniu (nieco ponad 1 min) siewnik ma tylko 4,3 m szerokości. Co ważne, nie ma potrzeby demontażu jakiegokolwiek elementu. 

Siew na 40 rzędów

Fendt Momentum oferuje 40 rzędowe modele z lub bez dystrybucji nawozu, w rozstawie 45 cm. Może być również skonfigurowany w rozstawie co 50 cm, z redukcją dwóch rzędów w wersji bazowej. Maszyna ma 40 sekcji podawania nawozu. 

To pierwszy globalny projekt marki Fendt, który powstał poza granicami Niemiec. Składany siewnik został w całości zaprojektowany i wykonany w Brazylii. Celem było też mocne wejście na ten potężny rynek, prezentując sprzęt do siewu w dużych gospodarstwach.

Zmienne dawki nawozu

Fendt Momentum korzysta z technologii vApply Granular, która gwarantuje dokładne stosowanie nawozu w każdym rzędzie. Jest dostępny we wszystkich wersjach siewników. Podobnie jak inne technologie Precision Planting, vApply jest kontrolowany przez wyświetlacz Seedsense Generation 3. Informacje związane z siewem obrabiane są w czasie rzeczywistym. Dzięki mapom upraw generowanym za pomocą oprogramowania, np. Climate FieldView, wyświetlacz umożliwia również pracę ze zmiennymi dawkami nasion i nawozu. Analizowana jest głębokość aplikacji nasion, monitorowanie gleby, nacisk wywierany na rolę w każdym rzędzie, a także kontakt sekcji wysiewającej z podłożem.

oprac. jj

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także