StoryEditor

Fendt kończy produkcję Rogatora 300

W drugim kwartale 2022 roku firma Fendt zaprzestanie produkcji przyczepianych opryskiwaczy Rogator 300 skupiając się tym samym na produkcji maszyn samobieżnych z serii 600.

03.03.2022., 00:00h

Trzy serie opryskiwaczy

Aktualnie producent z Marktoberdorfu ma w ofercie 3 serie opryskiwaczy: przyczepiane Fendt Rogator 300, a także maszyny samobieżne Rogator 600, a na wybranych rynkach również Rogator 900.

Fendt koncentruje się na opryskiwaczach samobieznych

W ramach dostosowania koncernu Agco do przyjętej strategii Farmer First (w wolnym tłumaczeniu: rolnik jest najważniejszy), marka Fendt w niedalekiej przyszłości skoncentruje się na wymaganiach większych gospodarstw. Producent przeanalizował różne czynniki kształtujące rynek, w tym także rosnące potrzeby rolników i dostosowuje do nich profil produkcji. Pod uwagę bierze szczególnie rynki europejskie z rosnącymi obostrzeniami stosowania środków ochrony roślin.

- Aby w przyszłości móc oferować naszym klientom idealne rozwiązanie spełniające ich wymagania zdecydowaliśmy, że w drugim kwartale 2022 roku zakończymy produkcję opryskiwacza Fendt Rogator 300 – mówi Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu Agco/Fendt. – W niedalekiej przyszłości skoncentrujemy się na rozwoju maszyn samobieżnych do efektywnej i jednocześnie zrównoważonej ochrony upraw – podkreśla Christoph Gröblinghoff.

Łatwy dostęp do części i serwisu Fendt

Jak zapewnia producent, wszystkie przyczepiane opryskiwacze Rogator 300, które już są pracują w gospodarstwach oraz te, które będę w najbliższym czasie dostarczone, mają zapewniony serwis Fendt. Zagwarantowana jest nie tylko obsługa serwisowa, ale co równie ważne, także dostępność części zamiennych za pośrednictwem partnerów handlowych marki Fendt.

opr. aj

fot, firmowe

18. maj 2024 16:26