StoryEditor

Farming Simulator 22: Dodatek rolnictwo precyzyjne

Wraz z nowym dodatkiem Rolnictwo Precyzyjne spraw, aby Twoje wirtualne gospodarstwo było bardziej zrównoważone i przyjazne środowisku!

20.04.2022., 00:00h

Wystarczy pobrać

Darmowy dodatek Rolnictwo Precyzyjne (Precision Farming) wprowadza nowe możliwości do gry Farming Simulator 22. Projekt został zainicjowany przez firmę John Deere i EIT Food, wiodącą europejską inicjatywę na rzecz innowacji w dziedzinie żywności, i współfinansowany przez UEDodatek DLC można już teraz pobrać za darmo z oficjalnej strony gry.


Wirtualne rolnictwo precyzyjne

Nowe mechanizmy gry oparte na rzeczywistych technologiach inteligentnego rolnictwa obejmują cztery różne rodzaje gleby i próbki gleby, analizę ekonomiczną oraz ocenę środowiskową, która pozwala określić, czy gospodarstwo jest przyjazne dla środowiska. Wpływ na środowisko jest obliczany na podstawie takich czynników jak ograniczenie uprawy roli, zawartość azotu w glebie, zwalczanie chwastów za pomocą technologii oprysku punktowego i innych.
Czujniki roślin, zmienne dawkowanie i zarządzania uprawami pomagają oszczędzać nasiona, wapno, nawozy, herbicydy, paliwo i w końcu pieniądze.


Nowe maszyny

Wraz z dodatkiem zostały udostępnione: urządzenie Isaria Scout do pobierania próbek gleby, czujniki Isaria PRO Active i PRO Compact do pomiaru zawartości azotu w roślinach i opryskiwacz John Deere R732i z technologią oprysku punktowego "PowrSpray". W skład zestawu maszyn i narzędzi wchodzą również John Deere Gator oraz beczkowóz Kotte Garant PTR 30.000 z czujnikiem zawartości składników odżywczych w gnojowicy.
- Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i możliwości współpracy z John Deere, EIT Food i wszystkimi innymi partnerami, którzy stworzyli ten ważny projekt, aby podkreślić zalety zrównoważonych technologii rolniczych - komentuje Stefan Maurus, Gameplay Programmer & Lead Integrator w Giants Software.  We współpracy z Uniwersytetem Hohenheim (Niemcy), Uniwersytetem w Reading (Wielka Brytania), Grupą AN (największą spółdzielnią zbożową w Hiszpanii) oraz Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk powstał projekt, który miał na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat nowoczesnych technologii rolniczych. Pierwsza wersja dodatku DLC Rolnictwo Precyzyjne do gry Farming Simulator 19 została pobrana w ponad milionie egzemplarzy i okazała się wielkim sukcesem.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
21. maj 2024 05:34