StoryEditor

Elektryczna i zdalnie sterowana kosiarka Spider

Rumsauer przedstawia pierwszą w serii Spider w pełni elektryczną, sterowaną radiowo kosiarkę nasypową.

25.04.2022., 00:00h


Zdalne koszenie trawy

Kosiarka nasypowe to potoczna nazwa sprzętu zaprojektowanego do koszenia trawy na nasypach i dużych pochyłościach terenu. Nowy model Spider eCross Liner marki Rumsauer przeznaczony jest głównie dla firm usługowych. Według producenta w ciągu godziny jest w stanie skosić ok. 2500 m2. Akumulator litowo-jonowy o napięciu 50,4 V zapewnia do siedmiu godzin pracy – tyle samo powinno trwać ładowanie z sieci elektrycznej o napięciu 230 V. Dzięki temu w praktyce na jednym ładowaniu kosiarka jest w stanie wykosić ponad 1 ha, nawet w nierównym terenie.


Wszechstronny Spider

Nie ma znaczenia, czy kosiarka marki Rumsauer pracuje na zboczu, na płaskiej powierzchni w parku, na terenach podmokłych, czy pod naziemnymi panelami fotowoltaicznymi – producent podaje, że elektrycznie napędzany Spider jest w stanie wspiąć się na pochyłości o kącie nachylenia do 35 stopni. Co ważne, nie emituje przy tym dwutlenku węgla i jest cicha. Cztery obracalne o 360 stopni koła sprawiają, że sterowana za pomocą pilota kosiarka jest bardzo zwrotna.


Równomiernie rozprowadzanie trawy

Szerokość koszenia wynosi 61 centymetrów, a wysokość można płynnie regulować w zakresie od 4 do 10 cm. Układ dwóch noży mulczujących równomiernie rozprowadza pociętą trawę. Specjalna obudowa zapobiega uszkodzeniom darni nawet przy dużych prędkościach koszenia i na nierównym terenie.

opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 06:52