StoryEditor

Duża wydajność i mniejsze wymiary

Firma Donaldson Torit oferuje odpylacze PowerCore serii CP. To trend zgodny ze zmniejszaniem tolerancji dla emisji pyłów. 

01.08.2022., 00:00h

Jedną z cech, na którą wskazuje producent jest to, że korzysta z mniejszych i wydajniejszych pakietów filtrów niż wersje workowe. Dzięki temu rozwiązaniu może lepiej zbierać pył. Pakiety filtrów PowerCore łączą technologię Ultra-Web firmy Donaldson Torit z wytrzymałą konfiguracją mediów żłobkowanych. Zdaniem firmy, pakiety filtrów PowerCore mają działać dłużej i można je łatwiej czyścić.

Duża wydajność

Odpylacze Torit PowerCore to modele wolnostojące, które mogą być podłączone do kanałów w wielu różnych zastosowaniach, a także jako wersje z odpowietrzaniem stosowane w silosach, punktach przeładunkowych, wylotach przenośników, mieszalnikach itp. Odpylacz Torit PowerCore serii CPC jest o 50% mniejszy od tradycyjnej komory workowej, a odpylacz wentylacyjny z koszem CPV jest do 70% mniejszy od innych systemów z koszem workowym. Celem było zmniejszenie wymiarów, aby sprzęt zmieścił się na mniejszej powierzchni. Chodziło też o eliminację kanałów i zastąpienie dużego, centralnego odpylacza. Odpylacze autonomiczne Torit PowerCore CPC pracują w dużym zakresie przepływu powietrza od 1189 do 56 067 m3/h. 

Niższa emisja pyłów

Pakiet filtrów PowerCore jest mały, lekki i łatwy w obsłudze przez jedną osobę. Jeden pakiet filtrów PowerCore o średnicy 178 mm/7 cali. PowerCore zastępuje do sześciu standardowych worków filtracyjnych o długości 2,4 m. Usuwane jedną ręką bez użycia narzędzi w ciągu kilku minut. Producent informuje, że pakiety filtracyjne PowerCore mają o 78% mniejszą emisję niż tradycyjne poliestrowe worki filtracyjne. Okrągły kształt pakietu filtrów PowerCore, w połączeniu z zastrzeżonymi przez firmę Donaldson materiałami Ultra-Web, zatrzymuje więcej pyłu na powierzchni rowków niż tradycyjne materiały worków filtracyjnych. 

opr. jj, źródło: Donaldson Torit

24. maj 2024 07:07