StoryEditor

Dlaczego Claas kończy produkcję przyczep Cargos?

Wkrótce zakończy się produkcja przyczep serii Cargos. Dlaczego Claas zdecydował się na taki krok?

29.04.2022., 00:00h

Koniec z przyczepami

Claas zaprzestanie produkcji przyczep zbierających Cargos z końcem sezonu 2022 r. Zdaniem producenta, w skali całego świata zbiór zielonek przyczepą samozbierającą traci na znaczeniu na rzecz zbioru sieczkarniami. Z tego względu zarząd firmy Claas podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji przyczep zbierających i skupieniu się na innych maszynach zielonkowych.

Przyczepy serii Cargos zadebiutowały w 2009 r. Claas zapewnia, że gwarantuje dostawy części zamiennych i obsługę posprzedażną dla obecnych użytkowników maszyn serii Cargos. W dalszym ciągu będą obsługiwane zgłoszenia gwarancyjne.


Potencjał w sieczkarniach

Przestrzeń produkcyjna w zakładzie Bad Saulgau specjalizującym się w maszynach zielonkowych jest niewielka. Uwolnione moce produkcyjne mają być wykorzystane do produkcji sieczkarni samojezdnych. Uli Nickol, szef działu zbioru pasz Claas i dyrektor zarządzający w Claas Saulgau GmbH, mówi że:

- W ostatnim czasie obserwujemy większe zainteresowanie zbiorem za sieczkarni samojezdnych. Przykładem tego jest ogromny popyt na nasze przystawki Orbis, a zwłaszcza nowy Orbis 900, który wyraźnie przekracza nasze oczekiwania.

W ciągu najbliższych kilku lat Claas planuje zainwestować w Bad Saulgau 40 milionów euro. Istniejąca hala o powierzchni 5000 m² zostanie przebudowana w celu zapewnienia większej przestrzeni montażowej. Dopełnieniem inwestycji będą inwestycje w logistykę produkcji i optymalizację montażu.

 

opr. ap

fot. firmowe

19. maj 2024 13:43