StoryEditor

Danfoss i Rise Robotics testują siłowniki elektryczne!

Opatentowane w USA siłowniki elektryczne są obecnie testowane we wspólnym projekcie Danfoss i Rise Robotics. Mają zastąpić konwencjonalne siłowniki hydrauliczne.

20.05.2022., 00:00h

Siłowniki bez oleju hydraulicznego

Firmy Danfoss Power Solutions i Rise Robotics podpisały umowę o współpracy, która obejmuje tworzenie i testowanie siłowników elektrycznych. Mają one stać się elektromechaniczną alternatywą dla siłownika hydraulicznego w segmencie ciężkich maszyn, nie wymagającą płynów eksploatacyjnych.

Elektryka zastąpi hydraulikę?

Chłodzona pasywnie koncepcja siłowników elektromechanicznych opracowana przez Rise Robotics, ma być lżejszym, mocniejszym i bardziej wydajnym rozwiązaniem niż stosowane powszechnie siłowniki hydrauliczne. Ta bezobsługowa technologia, zapewniająca siły zbliżone do tych oferowanych przez hydraulikę, dzięki wysokiej sprawności ma również znacząco zmniejszyć rozmiar, a tym samym koszt i czas ładowania akumulatorów.

- To niesamowita okazja do współpracy z Rise Robotics w celu przyspieszenia rozwoju technologii, które mają potencjał do stworzenia w krótkim czasie, niskoemisyjnych rozwiązań dla naszych klientów — powiedział Eric Alström, prezes Danfoss Power Solutions. - Podejmujemy odważne kroki w walce ze zmianą klimatu i pomagamy klientom na całym świecie w dekarbonizacji. Elektryfikacja jest do tego istotnym czynnikiem umożliwiającym Zieloną Przemianę i cieszymy się, że możemy być w tej podróży z Rise Robotics – dodał Alström.
- Cieszymy się, że możemy współpracować z Danfoss - powiedział Arron Acosta, dyrektor generalny Rise Robotics,. - Innowacje nie są dla wszystkich, ale w Danfoss innowacja jest podstawą ich DNA, a szybkość podejmowania decyzji jest wręcz elektryzująca. Rozwiązania Danfoss i ich globalne możliwości produkcyjne wytyczają kierunek rozwoju – podsumowuje Arron Acosta.

Elektryka równie mocna

Opatentowany siłownik elektryczny Rise to rozwiązanie, które nie wykorzystuje oleju i według twórców jest dobrą alternatywą dla siłowników hydraulicznych stosowanych w ciężkim sprzęcie i największych maszynach. Szybko i precyzyjnie dostarcza siły zbliżone do tych występujących w układach hydraulicznych.

- Niezachwiane zaangażowanie firmy Rise w komercjalizację skalowalnych rozwiązań, które umożliwiają zaawansowana technologia, jest tym samym pionierskim duchem, który napędzał drogę Danfoss od startu do lidera w branży — dodał Alström.

O Rise Robotics

Założony w 2011 roku przez absolwentów Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Rhode Island School of Design (RISD), Rise Robotics to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna wspierana przez The Engine, fundusz venture capital Tough Tech stworzony przez MIT, Greentown Labs i Techstars. Przedsiębiorstwo wytycza drogę do zerowej emisji ciężkich maszyn, zapewniając wydajną alternatywę dla układów hydraulicznych. 

opr. aj

fot. firmowe

18. lipiec 2024 16:31