StoryEditor

Cykl imprez Agritechnica on Tour: trendy, technologie i innowacje

Rusza cykl „Agritechnica on Tour” w wersji digital, gdzie rolnicy, pracownicy i specjaliści w dziedzinie agrobiznesu spotykają się, aby omówić najlepsze praktyki w pracy na roli. Wydarzenia będą odbywały się od listopada 2021 r., poprzedzając targi w Hanowerze.

29.10.2021., 00:00h

W wersji online

„Agritechnica on Tour”, docierająca do rolników i profesjonalistów z branży agrobiznesu, to nowa seria wirtualnych wydarzeń, z których każde dotyczy tematu związanego z maszynami rolniczymi. Imprezy odbędą się w Europie i Azji Południowo-Wschodniej, a rozpoczną się na platformie „Agritechnica digital” już 16 listopada.

W tej nowej formule przygotowań do targów Agritechnika każde z wydarzeń skupi się – jak zwykle – na maszynach rolniczych. Eventy mają zbadać krajowe trendy i praktyki i dostarczyć uczestnikom wiedzę, którą ci wykorzystają podczas podejmowania ostatecznych decyzji inwestycyjnych dotyczących maszyn rolniczych na targach Agritechnica w Hanowerze, które odbędą się od 27 lutego do 5 marca 2022 r.

Uczestnicy „Agritechnica on Tour” mają dostęp do zapowiedzi nowości Agritechnica 2022, a także kontakt z ekspertami i praktykami, którzy zaprezentują nie tylko nowe odkrycia, ale również doświadczenie.

– Zapotrzebowanie na nową wiedzę w temacie inteligentniejszego rolnictwa nigdy się nie kończy – mówi Freya von Czettritz, kierownik projektu Agritechnica – Zdobywanie przez rolników wiedzy na Agritechnice należy do najlepszych metod zwiększania wydajności. Seria „Agritechnica on Tour” dostarczy rolnikom skoncentrowanej, ukierunkowanej dla danego kraju wiedzy w sposób, który zachęca do debaty. Po sesjach uczestnicy powrócą do swojego gospodarstwa rolnego, gotowi do inwestycji z nowym rozmachem.

Organizator targów Agritechnica, DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) wraz ze swoimi wieloletnimi partnerami w każdym z krajów określili tematy, które aktualnie interesują rolników.  Będą to informacje dotyczące zrównoważonego użytkowania gruntów, a także trendów w nowościach maszynowych, po wydajne i autonomiczne maszyny.

Jak zapewnia organizator, wydarzenia przyciągną rolników, specjalistów agrobiznesu, przedstawicieli organizacji rolniczych, naukowców i innych ekspertów.

Wydarzenia zaplanowane na początku trasy

• Azja: Agritechnica Asia i Horti Asia Regional Summit Online, poświęcone zrównoważonej produkcji żywności, 16 i 17 listopada.

• Region WNP i Ukraina: Innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa, 18 listopada.

• Wielka Brytania: Green Efficiency – Nowe możliwości dla brytyjskiego rolnictwa, 30 listopada

• Rumunia: Zrównoważone rolnictwo dzięki technologii, 9 grudnia

• Polska: Green Efficiency – Wyzwania i zagrożenia w perspektywie najbliższych pięciu lat dla polskiego rolnictwa, 12 stycznia 2022

• Włochy: Wyzwania w rolnictwie na dużą skalę – zmniejszenie zagęszczenia gleby i erozji gleby poprzez zróżnicowane strategie uprawy gleby, 19 stycznia

Jak wziąć udział?

Seria Agritechnica on Tour, której hasłem przewodnim jest Agritechnica Green Efficiency – Zielona Wydajność, będzie udostępniona na profesjonalnej platformie eventowej DLG „Agritechnica digital”.

Uruchomiona w lutym tego roku z okazji wydarzenia „EuroTier digital” – które przyciągnęło ponad 41 000 profesjonalistów z branży rolniczej – platforma zorganizowała już ponad 400 wydarzeń. Agritechnica digital poprzedza targi w Hanowerze.

Udział w eventach jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja na stronie internetowej. https://www.agritechnica.com/en/for-visitors/agritechnica-on-tour#c27485

 

19. lipiec 2024 03:55