StoryEditor

Claydon wprowadza zawieszany siewnik Evolution do siewu bezpośredniego

Na targach Lamma 2022 w Birmingham, Claydon zaprezentuje nowo opracowany zawieszany siewnik Evolution z układem Opti-Till do siewu bezpośredniego.

21.04.2022., 00:00h


Angielski producent sprzętu rolniczego – firma Claydon, zaprezentował serię zawieszanych siewników Evolution. Nowa gama 6 modeli w szerokościach roboczych od 3 do 6 m zastąpi poprzednią serię siewników Hybrid. Najważniejsze zmiany konstrukcyjne to hydrauliczna regulacja głębokości siewu i poprawiony dostęp do dozowników, co powinno usprawnić kalibrację wysiewu.

Zbiornik siewnika Evolution

W siewnikach Claydon Evolution jest system szybkiej wymiany redlic. Pojemność zbiornika jednokomorowego w porównaniu ze starszymi modelami wzrosła (o 160 l) do 1910 l. Z kolei dwukomorowy zbiornik, dzielony w stosunku 50 : 50, pomieści 2700 l. 

Tarcze tnąc z przodu siewnika

Nowością są hydraulicznie regulowane tarcze tnące z przodu siewnika, które sprawdzą się na polach z dużą ilością resztek pożniwnych lub poplonów. W opcjach wyposażenia są również znaczniki przedwschodowe, zmienne dawkowanie oparte na sygnale GPS, zabezpieczenie przeciążeniowe przedniego rzędu talerzy, zestaw oświetleniowy, a także aplikator mikrogranulatu i środków przeciw ślimakom. 

Zapotrzebowanie na moc

Dla 6-metrowego siewnika Evolution producent określa zapotrzebowanie na moc na poziomie ok. 300 KM. Nowe siewniki zawieszane Claydon Evolution mają być dostępne od jesieni 2022 roku.

opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 01:17