StoryEditor

Chempest i Romanowski dealerami marek Fendt i Valtra

W szeregi dealerów koncernu AGCO dołączyło dwóch nowych partnerów: Chempest oraz Romanowski. Od listopada 2021 roku będą sprzedawać ciągniki marki Fendt i Valtra.

02.07.2021., 00:00h

Zmiany w sieci dealerskiej AGCO

W ostatnim czasie często słyszymy o zmianach w sieciach sprzedaży maszyn i ciągników rolniczych. Dotyczą one nie tylko marki John Deere, o czym szerzej pisaliśmy tutaj, ale także innych producentów, w tym koncernu Agco.

 

Chempest zamiast Anderwald i Agro Jurek

Od dnia 10.11.2021 autoryzowanym partnerem biznesowym, reprezentującym marki Fendt i Valtra zostanie Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest S. A. Teren działania firmy to woj. małopolskie, część południowa woj. śląskiego, opolskiego, południowa część woj. łódzkiego oraz w dwa powiaty na południu woj. wielkopolskiego. Tym samym, z końcem br. współpracę z markami Fendt i Valtra kończą firmy Anderwald Sp. K. oraz F.H. Agro Jurek S.C. Oczywiście oba przedsiębiorstwa, do końca roku pozostają nadal autoryzowanymi przedstawicielami koncernu AGCO, tak aby obsługa klientów przebiegała bez zakłóceń.

 

- Firma Chempest zapewni pełną obsługę klientom marek Fendt i Valtra w zakresie sprzedaży produktów gotowych, części zamiennych oraz serwisu w oddziałach w Rudniku, Jaksicach k/Miechowa  i nowopowstającym oddziale w Kluczborku. Nowe maszyny marek Fendt i Valtra, sprzedawane przez firmy Anderwald i Agro Jurek do 31. grudnia 2021 są objęte pełną gwarancją. Od 01.01.2022 obsługę serwisową, w tym gwarancyjną, będzie świadczyła już firma Chempest – zapewnia Maja Działoszyńska, Manager Distribution Management Poland.

 

Zmiany również na Warmii i Mazurach

Od 8. czerwca 2021 autoryzowanym partnerem biznesowym, na terenie woj. warmińsko – mazurskiego (powiaty: bartoszycki, mrągowski, kętrzyński, lidzbarski, olsztyński), zostało Przedsiębiorstwo Romanowski. Firma Romanowski zapewni pełną obsługę klientów w zakresie sprzedaży produktów gotowych, serwisu oraz części zamiennych w siedzibie firmy w Sędławkach w powiecie bartoszyckim. Wschodnią część woj. Warmińsko-mazurskiego nadal będzie obsługiwała firma Agrotechnik.

 

- Należy tu jasno podkreślić, iż nadal kontynuujemy i z sukcesami rozwijamy współpracę z firmą Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski na terenie województwa podlaskiego, gdzie powstaną kolejne oddziały z pełną obsługą klienta w zakresie naszych marek. Firma Agrotechnik zwiększa też swoją aktywność na terenach północnej części województwa mazowieckiego, podlaskiego i południowej części województwa warmińsko – mazurskiego zapewnia Maja Działoszyńska stojąca na czele budowania sieci dealerskiej AGCO w Polsce.

 

opr. ap
fot. firmowe

04. marzec 2024 11:25