StoryEditor

Całkowicie nowe opryskiwacze Sands

Najnowsze opryskiwacze samojezdne Infinity firmy Sands Agricultural Machinery mają zbiorniki o poj. 5000 lub 6000 l. wykonane ze stali nierdzewnej. Co jeszcze mogą zaoferować?

20.06.2022., 00:00h

Napęd z sześciocylindrowego silnika Deutza spełniającego wymagania normy emisji Spalin Stage V jest przekazywany do kół przez przekładnię hydrostatyczną. Skrzynia przekładniowa jest wyposażona w układ kontroli trakcji i tempomat. Silnik o mocy 242 KM może pracować również w trybie eco, który pozwala na redukcję prędkości obrotowej i tym samym zużycia paliwa. Przebudowane podwozie zapewnia prześwit równy 1,2 m. Promień skrętu maszyny to 7,6 m.

Nowy podłokietnik

Duże zmiany zaszły również wewnątrz kabiny. Nowy podłokietnik skupia wszystkie najważniejsze funkcje w zasięgu ręki operatora. Przebudowany terminal obsługowy ułatwia sterowanie napełnianiem zbiornika głównego, sterowanie oświetleniem, podgląd aktualnego stanu maszyny i wybór rozstawu kół (w zakresie 1,8 – 2,2 m). Do wyboru jest również kilka opcji skrętu kół.

Nowe belki polowe

Zewnętrznie, nowy opryskiwacz wyposażono w nowe, lżejsze, a jednocześnie mocniejsze stalowe belki polowe o szerokości do 40 m, z systemem poziomowania belki opartym na sześciu czujnikach oraz z funkcją automatycznego opuszczania po złożeniu. Nowy 40-litrowy rozwadniacz stanowi część nowej, montowanej z boku stacji napełniania. Jest wyposażony w dwie dysze myjące i dodatkową lancę ręczną do mycia zewnętrznego.

 

opr. ap

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 07:36