StoryEditor

Agro Show 2021 już od 24 września!

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca największa plenerowa wystawa w Polsce, czyli targi Agro Show w Bednarach. Jej organizatorzy zapewniają, że wzorem poprzednich edycji, także i w tym roku atrakcji dla zwiedzającyh nie zabraknie.

09.09.2021., 00:00h
Tegoroczne Agro Show potrwa trzy dni - od piątku 24 wrzesnia do niedzieli 26 września. Formuła otwartej wystawy sprawdza się od lat, bo daje doskonałe możliwości prezentacji każdemu wystawcy. A tych, jak w poprzednich latach, będzie kilkuset. Wśród nich najważniejsi gracze rynku maszyn i urządzeń rolniczych, środków produkcji i wyposażenia gospodarstw. Pojawi się kilkudziesięciu wystawców z zagranicy: m.in. z Niemiec, Francji, Holandii, Ukrainy, Finlandii, Włoch, czy Skandynawii. Kolejny raz, dzięki obecności najistotniejszych krajowych i zagranicznych firm działających w branży rolnej, rolnicy będą mieli możliwość w jednym miejscu zobaczyć i porównać oferty różnych producentów i zaplanować przyszłe inwestycje w swoich gospodarstwach. 
Tradycyjnie podczas targów odbędą się również imprezy i wydarzenia towarzyszące. W piątek odbędzie się finał konkursu Mechanik na Medal, który od lat organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Biorą w nim udział pracownicy, którzy na co dzień zajmują się naprawą i serwisem maszyn. Z kolei w sobotę i niedzielę będzie można wziąć udział w seminariach i wykładach. A będą to m.in. wykłady nt. wykorzystania nawigacji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym, wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych czy wdrażaniu innowacji w sektorze rolno-spożywczym. 
Podczas Agro Show codziennie od godziny 11:00 odbywać się będą pokazy maszyn podczas pracy. W tym roku tak jak w poprzedniej edycji rolnicy będą mogli obserwować pokazy w komfortowych warunkach na specjalnie przygotowanych trybunach. Na polu pokazowym będzie również umieszczony telebim. Wychodząc naprzeciw potrzebom, organizator wystawy zaplanował, że w tym roku pokazy poświęcone będę tematyce związanej z zielonym ładem. Dlatego rolnicy będą mogli zobaczyć maszyny przeznaczone do mechanicznego zwalczania chwastów oraz maszyny do nawożenia organicznego.  Maszyny prezentowane będą również na pasie startowym.

Wstęp na wystawę o raz parkingi tradycyjnie będą bezpłatne. Organizator, jak zawsze, przygotował program dofinansowanie przyjazdów grupowych. Informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej www.agroshow.pl.

Nowością tegorocznej wystawy będzie to, że plany wystawy oraz katalog dostępny będzie tylko w formie online. Już teraz dostępna jest aplikacja AGRO SHOW, która można pobrać za darmo ze sklepu Google Play i App Store. W niej dostępne będą katalog i plan, a także wiele innych informacji dotyczących wydarzenia. 

A nam niezmiernie miło jest poinformować, że każdego  z targowych dni między 12:00 a 13:00 na polach pokazowych odbędzie się specjalny pokaz z udziałem Docieraczy Profi. Dodatkową gratką będzie premiera najnowszego odcinka programu "Docieracze" na dużym telebimie. Szukajcie przy polach pokazowych namiotu Profi i flag Docieraczy. Do zobaczenia!


13. lipiec 2024 00:20