StoryEditor

Agrihandler wzbogaca ofertę: Fischer i Alpego

W palecie sprzętu jaki oferuje Agrihandler pojawiły się kosiarki sadownicze i mulczery leśne marki Fischer, a także włoskie maszyny uprawowe Alpego.

10.08.2022., 00:00h

Oprócz kilkunastu firm, których sprzęt sprzedaje Agrihandler są również dwie kolejne. Choć zdjęcie otwierające pokazuje potężny kultywator Cayman CF-400 marki Alpego, to zacznijmy nasz opis od mniejszego sprzętu czyli produktów firmy Fischer. Marka ta od 50 lat produkuje kosiarki z głównym naciskiem na sadownictwo i uprawę. Producent wyjaśnia, że połączenie zalet koszenia i stosowania herbicydów to dodatkowa cecha tych maszyn pozwalająca zaoszczędzić czas i wysiłek.

Kosiarki-L i mulczery Fischer 

Przykładowo wersja S-Kosiarka L w wyposażeniu standardowym napędzana jest przez WOM 540 lub 1000 obr./min. Ma wolne koło w przekładni, hydrauliczny przesuw boczny, automatyczny napinacz pasów, podwójną ramę, regulowany wspornik wału z zgarniaczem wału, osłonę łańcuchowa z przodu, regulowaną osłonę z gumą ochronną z tyłu i trzypunktowy system mocowania CAT 1+2. Poza tym są jeszcze dwa modele z oznaczeniem S-Kosiarka M i S-Kosiarka H. W tej grupie są trzy modele: L, M1 i M2. Mulczer leśny L może być napędzany przez WOM WOM 540 lub 1000 obr./min. W wyposażeniu standardowym ma wolne koło w przekładni, napęd jednostronny, automatyczny napinacz pasów, podwójną ramę a także zestaw prowadnic o regulowanej wysokości. Poza tym jest osłona łańcuchowa z przodu i z tyłu, hydraulicznie regulowana osłona, trzypunktowy układ zawieszenia CAT 2, przeciwostrza, a także rotor (Limiter) ? 450 z narzędziami stałymi. 

Kosiarki nożowe Fischer 

Obejmuje ona kilkanaście różnych wersji. Wśród nich jest kosiarka nożowa GL4/GL5, która wg producenta charakteryzuje się wytrzymałą i kompaktową konstrukcją o gładkich powierzchniach. Dzięki płynnej hydraulicznej regulacji szerokości roboczej i zabezpieczeniu przed kolizjami można jej używać w rzędach upraw o dowolnej szerokości. Przeciwbieżne ostrza o maksymalnym nałożeniu gwarantują czyste cięcie przy każdej prędkości roboczej. W modelu GL4/GL5 zostały zamontowane dyski boczne na ruchomych ramionach i kołach podporowych gwarantujące wysoką jakość koszenia bez względu na rodzaj terenu. Urządzenie ma także dwa czujniki z precyzyjnym hydraulicznym sterowaniem, które umożliwiają delikatne i dokładne koszenie wokół pni drzew – bez użycia herbicydów. Kosiarka nożowa GL4/GL5 może zostać przystosowana do montażu z przodu ciągnika rolniczego.

Alpego - uprawa i siew

Firma Alpego to wysokiej jakości maszyny do uprawy ziemi, czyli brony, kultywatory, głębosze, siewniki oraz kosiarki. Potężny, składany kultywator Cayman CF-400 to wszechstronna maszyna przeznaczona do powierzchniowej obróbki ścierniska, ale także do mieszania gleby w głębszych pracach. Szerokość robocza wersji Cayman CF wynosi 4 m, a transportowa zaledwie 2,8 m. Do wydajnej pracy niezbędny jest ciągnik o mocy od 200 do 270 KM.
Wśród siewników trzeba wspomnieć o wersji pneumatycznej Jet-M. Firma zachwala swój produkt następująco: „Pneumatyczny siewnik Jet-M został zaprojektowany tak, aby zagwarantować najprostszy poziom użytkowania i zmaksymalizować jego wszechstronność”. Można go łączyć z różnymi bronami wirnikowymi Alpego i pracować z ciągnikami o mocy od 120 do 200 KM. System „Efficient inside” obejmuje turbinę hydrauliczną o małej mocy, dozownik „Airon” z  systemem kalibracji. Może pracować z różnymi rodzajami nasion i ma pełną, elektroniczną obsługę siewu.
Z kolei Jet-X został zaprojektowany z myślą o intensywnym rolnictwie i do pracy w najtrudniejszych warunkach. Środek ciężkości jest przesunięty do przodu, aby zapewnić większą stabilność. System szybkiego łączenia umożliwia łatwe odłączenie siewnika od brony wirnikowej, a zarządzanie siewem jest całkowicie elektryczne, dzięki czemu wszystkie kalibracje można wykonać również bezpośrednio z kabiny ciągnika za pomocą systemu ISOBUS. W siewniku jest dozownik Alpego Dosal, system Turbo Rotal umieszczony w głowicy rozdzielającej i nowa generacja listwy siewnej Rubber.

opr. jj

24. maj 2024 06:55