StoryEditor

AGCO przejmuje JCA Industries

Koncern AGCO ogłosił, że przejmując JCA Industries, zwiększa możliwości inżynieryjne i programistyczne w celu przyspieszenia rozwoju automatyzacji i maszyn autonomicznych.

06.05.2022., 00:00h


AGCO zwiększa możliwości w zakresie rolnictwa precyzyjnego


Koncern AGCO, producent maszyn rolniczych i technologii precyzyjnego rolnictwa ogłosił, że przejął JCA Industries - specjalistę w tworzeniu autonomicznego oprogramowania do maszyn rolniczych i układów elektronicznych do sterowania maszynami.

- Zakup JCA to kolejny ważny krok w zwiększaniu naszych możliwości w zakresie rolnictwa precyzyjnego — powiedział Eric Hansotia, prezes i dyrektor generalny AGCO. – JCA jest jednym z najbardziej zaawansowanych dostawców technologii autonomicznych dla producentów maszyn. Przejęcie przedsiębiorstwa JCA przyspieszy dostarczanie przez AGCO  układów elektronicznych automatyzujących pracę maszyn, a także systemów autonomicznych, które poprawiają ich produktywność – podsumował Hansotia.

O JCA Industries

JCA jest wschodzącym twórcą w dziedzinie autonomicznych i połączonych systemów sterowania maszynami rolniczymi. Od 20 lat współpracuje z różnymi producentami sprzętu w branży mobilnej, dostarczając zaawansowane rozwiązania technologiczne. JCA umożliwia rozwój niestandardowych rozwiązań w sterowaniu maszynami opartych na technologiach platformowych. Przedsiębiorstwo ma siedzibę w Winnipeg w Manitobie w Kanadzie, ale obsługuje klientów na całym świecie.


opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 21:32