Kolejny członek systemu Nevonex
AGCO zajmujący się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i rozwiązań technicznych stosowanych we współczesnym rolnictwie, dołączył do grona partnerów systemu Nevonex. To kolejny krok koncernu w ramach strategii mającej na celu ułatwienie rolnikom wydajnej pracy w gospodarstwie rolne w oparciu o najnowsze rozwiązania cyfrowe. Dzięki współpracy w ramach Nevonex, koncern AGCO dołącza do firm Corteva, MyEasyFarm, Syngenta, Topcon i Xarvio.
Nevonex powered by Bosch
O systemie Nevonex pisaliśmy w artykule Nevonex firmy Bosch oraz w magazynie „profi” 6-2020. System stworzony przez firmę Bosch zdobył srebrny medal na targach Agritechnica 2019, za rozwój otwartego ekosystemu cyfrowego, który umożliwia optymalizację wszelkich działań w rolnictwie, dzięki łączności między maszynami i automatyzacji prac prowadzonych w obrębie gospodarstwa.
– Cieszymy się, że wraz z firmą Bosch możemy wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które są kontynuacją naszego dążenia do ułatwienia rolnikom zarządzania danymi, aby zyskali większe możliwości w swojej działalności – powiedział Seth Crawford, wiceprezes i dyrektor generalny działu cyfryzacji i rolnictwa precyzyjnego w AGCO.
– Nasza współpraca z AGCO to wielka korzyść dla uczestników i użytkowników Nevonex. Dzięki AGCO na pokładzie rolnicy mogą wdrażać udoskonalone usługi cyfrowe i funkcje oparte na systemie Nevonex w swoich maszynach marek AGCO – dodał Andrew Allen, wiceprezes ds. pojazdów użytkowych i terenowych w firmie Bosch.
Projekty, w których uczestniczy AGCO
Współpraca w ramach systemu Nevonex wzmacnia zaangażowanie AGCO w pomoc cyfryzacji gospodarstw poprzez integrację technologii i wymiany informacji. Inne formy współpracy obejmują strategiczne partnerstwo z Solinftec w 2019 r., uruchomienie platformy danych zadaniowych Agro Link w 2018 r., połączenie danych z FieldView firmy Climate Corporation w 2017 r. oraz w 2016 r. założenie inicjatywy DKE-Data-Hub wraz z dziewięcioma partnerami branżowymi. AGCO jest również jednym ze współzałożycieli Fundacji na rzecz Elektroniki w Rolnictwie (ang. Agricultural Industry Electronics Foundation – w skrócie – AEF), która zrzesza obecnie ponad 200 firm członkowskich i zajmuje się m.in. certyfikowaniem maszyn zgodnych z TIM, o którym szerzej piszemy TUTAJ.
opr. aj
fot. firmowe