StoryEditor

9-metrowe zgrabiarki taśmowe SIP

Firma SIP oferuje zgrabiarki przenośnikowe już od kilku lat. W najbliższym czasie gama maszyn uzupełni się o nowy model Air 900 T o szer. roboczej 9 m.

28.04.2022., 00:00h

Szerokość do 9 m

Zgrabiarka Air 900 T może odkładać pokos po środku albo na prawą lub lewą stronę. Ostatnia możliwość to odkładanie dwóch niezależnych pokosów po obu stonach zgrabiarki. W przypadku pokosu środkowego szerokość robocza to 9 m, a gdy pokos jest odkładany z boku szerokość maleje do 7 m. Dzięki niezależnemu zawieszeniu, prawy i lewy segment maszyny można przesuwać hydraulicznie i jednocześnie płynnie regulować szerokość pokosu.


Znane podzespoły

W modelu Air 900 T producent zastosował rozwiązania znane z mniejszych maszyn tej serii. Zęby podbieracza mają delikatnie wyczesywać zielonkę, nie uszkadzając przy tym darni. Dokładne kopiowanie nierówności terenu zapewniają płyty ślizgowe zamontowane tuż za podbieraczem.

Przenośniki taśmowe są napędzane hydraulicznie, dzięki czemu łatwo można zmieniać prędkość i kierunek ich pracy. Układ hydrauliczny jest napędzany przez WOM ciągnika.

 

opr. ap

fot. firmowe

21. maj 2024 05:33