W drugim kwartale br. firma Michelin wprowadzi na rynek nową serię opon rolniczych VF MICHELIN AxioBib 2 przeznaczoną do ciągników o średniej i dużej mocy.
Nowe opony zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w pracach, w których niezbędny jest duży uciąg i wysoka trakcja, czyli takich jak: orka, praca z różnego typu agregatami, transport płodów rolnych czy rozrzucanie obornika. Będą dostępne w dwóch rozmiarach: MICHELIN AxioBib 2 VF 540 / 65R30 158D / 155E TL i MICHELIN AxioBib 2 VF 650 / 65R42 174D / 171E TL. Oferują największą nośność spośród dostępnego na rynku ogumienia w tych rozmiarach oraz doskonałą trakcję w pracach polowych. Są także w pełni kompatybilne z 20- i 21-calowymi obręczami ciągników starszych typów oraz centralnymi systemami regulacji ciśnienia.
W porównaniu z oponami innych firm Michelin AxioBib 2 wykazują najwyższy indeks nośności, a także dłuższy obszar kontaktu z podłożem, dzięki czemu jego powierzchnia wzrasta o 19%. Pozwala to na zwiększenie uciągu ciągnika nawet o 35%, co może przełożyć się na podniesienie produktywności o 7%.
Opona Michelin AxioBib 2 650/65 R42 jest nie tylko kompatybilna z rozmiarami obręczy zalecanymi przez ETRTO (Europejską Organizację Techniczną ds. Opon i Obręczy), ale ma również oznaczenie NRO (Narrow Rim Option), które informuje, że można ją montować na obręczach węższych niż normalnie dozwolonych normami ETRTO dla opon IF i VF. W efekcie umożliwia to stosowanie nowych opon Michelin na ciągnikach starego typu. Opony Michelin w tym rozmiarze można by montować standardowo na obręczach o szerokości 23 cale, ale dzięki oznaczeniu NRO można je również montować na obręczach 20 i 21 cali.
Rolnicy, którzy mają w swoich ciągnikach system centralnej regulacji ciśnienia, mogą korzystać z opon w pełnym zakresie ciśnień, zyskując wydajność niezależnie od warunków na drodze i w polu. Gama Michelin AxioBib 2 jest kolejną oponą w grupie Michelin, którą można stosować nawet z ciśnieniem 0,6 bara. Dzięki wykorzystaniu niskociśnienieniowej technologii Michelin Ultraflex rolnicy mogą zwiększyć plony nawet o 4%.