StoryEditor

Zwiększenie efektywności paliwowej w rolnictwie to cel współpracy Trelleborg i ABP Food Group

Trelleborg Tires, we współpracy z ABP Food Group, ogłosili projekt, którego celem jest zwiększenie efektywności paliwowej w rolnictwie przez zastosowanie innowacyjnych technologii w oponach. Jakie korzyści rolnikom przyniesie ta współpraca?
09.06.2024., 06:00h

Co to jest ABP PRISM 2030?

To rozwiązanie jest częścią szerszego programu - ABP PRISM 2030. Co dokładnie oznacza ta nazwa? Pełne rozwinięcie skrótu to: Program na rzecz poprawy zrównoważonego rozwoju (czerwonego) mięsa. Celem jest pomoc rolnikom w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla w gospodarstwach przy jednoczesnym wzroście wydajności produkcji, bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt.

Technologia ProgressiveTraction firmy Trelleborga pozwoli oszczędzić paliwo

Wybór opony nie sprowadza się jedynie do rodzaju bieżnika odpowiedniego do danej nawierzchni Oczywiście to ważny parametr, ale ważniejsze jest dobranie odpowiedniej wielkości ogumienia w maszynie rolniczej oraz ciśnienia w oponie. To właśnie te czynniki wpływają na maksymalizację wydajności podczas pracy, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie zużycie paliwa.

- Opony rolnicze to nie tylko dodatek - to kluczowy element w działalności rolniczej. Wybór odpowiedniej opony jest tak samo ważny, jak sama maszyna, ponieważ ma znaczący wpływ na ogólną wydajność i efektywność. Technologia ProgressiveTraction firmy Trelleborg Tires jest tego dowodem, oferując lepszą trakcję zmniejszając poślizg, a tym samym zużycie paliwa – mówi Bruce Lauder, dyrektor sprzedaży ds. rolnictwa, ściśle współpracuje z rolnikami w programie PRISM.

Trelleborg promuje zrównoważony rozwój rolnictwa

Sama filozofia zrównoważonego rolnictwa jest dość młodą koncepcją, rolnicy oraz firmy działające w sektorze techniki rolniczej, świadomie podejmują kroki, które przyczyniają się do ochrony naszej planety przy równoczesnej maksymalizacji produkcji. Projekty takie jak ABP PRISM 2030 pomagają zrozumieć oraz wprowadzić filozofię zrównoważonego rolnictwa, a udział światowych producentów, tj. Trelleborg daje szanse na dalszy rozwój projektu.

Bartłomiej Dróżdż

13. czerwiec 2024 21:36