StoryEditor

Zobacz składane kolosy marki Kuhn

Kuhn wprowadza kolejne modele składanych bron mechanicznych HR 5030 R i HR 6030 R, pięć i sześć metrów, to bardzo dobry wynik i co za tym idzie duża wydajność pracy.
05.03.2023., 13:25h

Brony wirnikowe HR 5030 R i HR 6030 R, przeznaczone do pracy solo, oferują szerokość roboczą odpowiednio 5,00 i 6,00 metrów. Są odpowiednie dla ciągników o mocy do 350 KM, stanowiąc wydajne rozwiązania dla gospodarstw, które mają duże areały. Brony mechaniczne HR 1030 R mają pojedynczą ramą nośną. Dzięki temu dostęp do skrzyni przekładniowej i napędów jest ułatwiony, co usprawnia czynności obsługowe. Dodatkowo dzięki umieszczeniu środka ciężkości blisko ciągnika uzyskuje się wysoki komfort jazdy, a wymagana siła udźwigu maszyny jest mniejsza.

image

Brony HR 5030 R i 6030 R mogą być wyposażone w wały Maxicrumbler o średnicy 520 mm, Maxipacker o średnicy 535 mm. Jest też Megapacker o średnicy aż 590 mm, co istotnie wpływa na nośność.

FOTO:

Szybkie i łatwe ustawienia

Zróżnicowane gleby na tym samym polu mogłyby być problemem, ale w przypadku nowej serii bron HR 1030 R zmiany ustawień maszyny, aby uzyskać optymalną jakość pracy, można dokonać szybko i łatwo. Regulacja głębokości roboczej i włóki wyrównującej odbywa się centralnie ręcznie lub hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Duży wybór noży i wałów

Dla optymalnego kruszenia, wyrównywania i zagęszczenia gleby wersja HR 1030 R ma szeroki wybór noży i wałów zagęszczających. W standardzie mają noże z powłoką z węglików spiekanych Durakuhn, które zwiększają odporność na uderzenia i zużycie. Dla jeszcze większej trwałości, opcjonalnie dostępne są ostrza Durakarb z wkładkami z węglika wolframu.

Dzięki systemowi szybkiego mocowania Fast-Fit czas poświęcony na wymianę noży jest krótki. Przekładnie Duplex mają wymienne koła zębate umożliwiające dostosowanie prędkości obrotowej wirników do warunków pracy i oczekiwanego rezultatu. Niezależnie od tego, czy gleba jest lekka, ciężka, sucha czy wilgotna, firma Kuhn ma rozwiązanie! Brony HR 5030 R i 6030 R mogą być wyposażone w wały Maxicrumbler o średnicy 520 mm, Maxipacker o średnicy 535 mm. Jest też Megapacker o średnicy aż 590 mm, co istotnie wpływa na nośność.

image

Wzmocniona, centralna skrzynia biegów wyposażona jest w chłodnicę oleju, a cały układ napędowy chroniony jest przez sprzęgło kłowe.

FOTO:

Oto istotne cechy maszyn marki Kuhn

Wzmocniona, centralna skrzynia biegów wyposażona jest w chłodnicę oleju, a cały układ napędowy chroniony jest przez sprzęgło kłowe. Podobnie jak we wszystkich bronach mechanicznych Kuhn, mocny napęd wirnika jest w pełni chroniony przez sztywną obudowę przekładni. Obudowa, łożyska i uchwyty noży tworzą zwartą i bardzo wytrzymałą całość. Zastosowanie łożysk stożkowych zapewnia wytrzymałość i niezawodność. Dzięki temu nowe brony HR 1030 R stanowią skuteczne rozwiązanie do przygotowania jednorodnego podłoża.

opr. Jan Józefowicz, źródło i fot.: Kuhn

13. lipiec 2024 08:02