StoryEditor

Żniwa i siew z top agrar i profi: 4 maszyny Agro-Tom w akcji!

W trakcie tegorocznych pokazów Żniwa i siew z topagrar i profi mieliśmy okazję obserwować 4 maszyny fimry Agro Tom w demonstracji dynamicznej. Specjalista produktowy przedstawił cztery zaawansowane modele maszyn, które z pewnością zainteresują każdego rolnika poszukującego wydajnych rozwiązań dla swojego gospodarstwa.
05.07.2024., 20:00h

Pierwszą maszyną zaprezentowaną przez pana Dawida była brona talerzowa model ATC Premium. To innowacyjne urządzenie wyposażone w nietypowe talerze, przystosowane do ultra płytkiej uprawy roli, na głębokości od 4 do 8 centymetrów. Idealnie sprawdza się w pracach pożniwnych, pozwalając na zerwanie ścierniska i ruszenie wierzchniej warstwy gleby. Dzięki temu przyspiesza kiełkowanie chwastów i ogranicza parowanie gleby. Dodatkowo, brona wyposażona jest w duży wał gumowy o średnicy 600 mm, który doskonale dusi glebę, wspomagając proces kiełkowania. Jest to doskonała alternatywa dla herbicydów, z którymi rolnicy starają się coraz bardziej ograniczać stosowanie.

image
FOTO: Siara

Agregat uprawowy APU

Kolejną maszyną był agregat uprawowy model APU o szerokości 6 metrów. Jest to wszechstronna maszyna, przystosowana zarówno do uprawy pożniwnej, jak i przedsiewnej. Wyposażona w sześć rzędów talerzy oraz redlice z gęsiostopkami, zrywa ściernisko, przemiesza glebę z chwastami i przygotowuje ją do siewu. Agregat APU jest dostępny także w wersji o szerokości 7 metrów, co pozwala na jeszcze większą wydajność prac polowych.

image
FOTO: Siara

Agregat orkowo-podorywkowy APHWT 4.2

Trzecia zaprezentowana maszyna to agregat orkowo-podorywkowy o szerokości 4,2 metra. Przystosowany do pracy na głębokości od 10 do 30 centymetrów, idealnie nadaje się do głębokiej uprawy bezorkowej. Wszystkie redlice wyposażone są w zabezpieczenia sprężynowe, które chronią je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie. Dłuta dwuotworowe, napawane, oraz wał dyskowy tandem zapewniają efektywne działanie maszyny. Agregat ten jest również dostępny w wersjach o szerokości 3,60 oraz 5,40 metra, a także w mniejszych modelach zawieszanych do ciągników, o szerokościach od 2,5 do 3 metrów.

image
FOTO: Siara

Zestaw uprawowo siewny SPH

Ostatnia maszyna, którą zaprezentował Dawid Porzucek, to siewnik model SPH o szerokości 4 metrów. Składany hydraulicznie do transportu siewnik wyposażony jest w włókę wyrównującą, sekcję talerzową z talerzami o średnicy 510 mm, wał dogniatający oraz sekcję siewną, może pracować zarówno po ściernisku, jak i w uproszczonej uprawie oraz w technologii orkowej. Dodatkowo, sekcja siewna wyposażona jest w redlice dwutalerzowe ze skrobakami oraz koło dociskowo kopiujące z zagarniaczem. Model ten jest dostępny także w wersji 6-metrowej oraz mniejszej trzymetrowej. 

image
FOTO: Siara

opr. Łukasz Siara

18. lipiec 2024 17:02