StoryEditor

Grupa Manitou rozwija skrzydła w swoich strukturach biznesowych

Grupa Manitou, producent podnośników koszowych i sprzętu do robót ziemnych, ogłasza zmiany w Komitecie Wykonawczym.
30.01.2024., 20:00h

Zmiany obejmują utworzenie dwóch stanowisk: Dyrektora ds. Transformacji i Zarządzania oraz Dyrektora Finansowego. Stanowiska te obejmą odpowiednio Hervé Rochet i Céline Brard. W ostatnich pięciu latach Grupa Manitou odnotowała wzrost sprzedaży (+50%) i zatrudnienia (+30%).

Rentowny i zrównoważony wzrost

Aby sprostać bieżącym wyzwaniom rynku, kontynuując transformację, Grupa Manitou postanowiła zreorganizować swój komitet wykonawczy. Hervé Rochet, który od 2014 r. zajmował stanowisko sekretarza korporacyjnego – dyrektora finansowego grupy, został mianowany dyrektorem ds. transformacji i zarządzania.

Utworzono stanowisko dyrektora finansowego, które objęła Céline Brard. Jej rolą będzie pozycjonowanie funkcji finansowej jako priorytetowej dźwigni w rozwoju rentownego i zrównoważonego wzrostu. Céline Brard pracowała w kilku środowiskach międzynarodowych, w szczególności w KPMG przez 9 lat i w Valeo przez ponad 24 lata. Podczas swojej pracy w Valeo, Céline Brard była odpowiedzialna za finanse w kilku strefach geograficznych na całym świecie.

image

W związku z silnym wzrostem Grupy Manitou w ostatnich latach, a także stale rosnącymi wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, dostosowano organizację komitetu wykonawczego firmy.

FOTO: Jan Józefowicz

Przewidywanie i wspieranie zmian

Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Manitou Group, komentuje. – W związku z silnym wzrostem, jakiego nasza grupa doświadczyła w ostatnich latach, a także stale rosnącymi wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, postanowiłem dostosować organizację naszego komitetu wykonawczego, aby jak najlepiej wspierać naszą działalność. Zmiana ta jest odpowiedzią na dwa cele określone przez Manitou Group. Po pierwsze chodzi o wzmocnienie zarządzania strategicznego i finansowego naszej firmy w celu skutecznego rozwoju, a po drugie, aby przyspieszyć naszą transformację przez przewidywanie i wspieranie zmian zgodnie z potrzebami odbiorców.

Komitet Wykonawczy Grupy Manitou

► W jego skład wchodzi obecnie siedmiu członków:

► Michel Denis: Prezes i Dyrektor Generalny,

► Elisabeth Ausimour: Prezes, Dział Produktów,

► Laurent Bonnaure: Wiceprezes wykonawczy ds. globalnej sprzedaży i marketingu,

► Céline Brard: Dyrektor finansowy,

► Maxime Deroch: Prezes, Dział Usług i Rozwiązań,

► Christine Prat: Wiceprezes wykonawczy ds. zasobów ludzkich,

► Hervé Rochet: Dyrektor ds. transformacji i zarządzania.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Manitou Group

18. lipiec 2024 22:46