StoryEditor

Zmagania młodzieży: Konkurs SkillsPoland 2022 w Gdańsku

Już wkrótce, bo 23-25 listopada br. na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022.

16.11.2022., 20:00h

To największy konkurs skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych i do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. W ciągu trzech dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023.

Od techniki po...

SkillsPoland 2022 to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który obejmuje kilka wydarzeń. W tym roku będą aż 22 konkurencje. Zacznijmy od tych, które związane są z techniką rolniczą, bo jak mawia przysłowie "koszula bliższa ciału", a na pewno dla naszego magazynu dla fanów: Profi Profesjonalna Technika Rolnicza:

► mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych

► mechatronika

► spawalnictwo

► przemysł 4.0

► frezowanie CNC

► integracja robotów przemysłowych

... wiele, wiele innych profesji

Nie zapominamy o kolejnych zawodach, które pasjonują młodzież i mają być sposobem na rozwinięcie interesujących pasji i działań zawodowych w następujących dziedzinach:

► architektura krajobrazu,

► BIM/budownictwo cyfrowe,

► chmura obliczeniowa,

► cukiernictwo,

► cyberbezpieczeństwo,

► florystyka,

► fryzjerstwo,

► gotowanie,

► instalacje sanitarne i grzewcze,

► instalacje elektryczne,

► meblarstwo,

► obsługa gości hotelowych,

► serwis restauracyjny,

► stolarstwo,

► technologia mody

► zabiegi kosmetyczne.

Podczas konkursu wystąpi 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) a oceniać ich będzie około 140 sędziów z Polski i zagranicy.

Warsztaty tematyczne i turnieje gamingowe

SkillsPoland2022 to niepowtarzalna okazja dla odwiedzających na spróbowanie swoich sił w kilkunastu strefach "try a skill". Będą też warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie, targi szkół oraz wiele innych atrakcji w tym konkursy z nagrodami a także specjalnie zorganizowane na tę okazję turnieje gamingowe. Wydarzenie uświetnią panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych.

Warto w tych dniach być w Gdańsku i kibicować naszym zawodnikom. Każdy może zostać kibicem! Przyjrzyjcie się szczegółom pod niniejszymi linkami:

rejestracja widza: https://widz.gcb.visitgdansk.com/rejestracja.qbpage

rejestracja Media: https://gcb.treevent.pl/rejestracja.qbpage?konfId=999075

zobacz jak było rok temu: https://www.youtube.com/watch?v=ewHtjicmVPA

Organizator i partnerzy

Wyłącznym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o., Gospodarzem SkillsPoland 2022 jest Miasto Gdańsk, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerem strategicznym wydarzenia zostali Fundacja Empiria i Wiedza oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Więcej informacji o wydarzeniu SkillsPoland 2022:

https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

https://www.youtube.com/watch?v=WgcvZAv1cOY

opr. Jan Józefowicz

13. czerwiec 2024 22:08