StoryEditor

Zestaw autonomiczny firmy Sabanto do ciągników Kubota M5

Firma Sabanto Inc. dostosowuje ciągniki Kubota M5 do autonomicznej pracy na polu.

25.01.2023., 11:00h

To znaczący postęp w rozwiązywaniu problemów związanych z siłą roboczą w rolnictwie, pozwalając na ciągłą pracę ciągnika, odciążając właściciela gospodarstwa. Zamiast rozwiązywać ograniczenia siły roboczej przez zakup większych maszyn, technologia Sabanto pozwala używać mniejszego, lżejszego sprzętu, co skutkuje mniejszym zagęszczaniem i niższymi kosztami sprzętu.

Premiera autonomicznego systemu Kubota M5 na rynku wtórnym oznacza dostępność rozwiązania Sabanto dla użytkowników końcowych w Ameryce Północnej. Systemy dla kolejnych producentów i modeli ciągników zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Czy czeka nas rój autonomicznych ciągników?

"Zmieniamy sposób, w jaki branża postrzega sprzęt autonomiczny i mamy partnerów, którzy podzielają naszą wizję" - powiedział Craig Rupp, założyciel i dyrektor generalny Sabanto. "Widzimy przyszłość mniejszych, inteligentniejszych, lżejszych, tańszych rojów autonomicznego sprzętu, które umożliwią użytkownikom pracę na większym obszarze przy ograniczeniu kosztów".

"Kiedy automatyczne prowadzenie zostało wprowadzone na rynek, umożliwiło gospodarstwom rolnym przyjęcie nowych możliwości wykonywania zadań" - powiedział Matt Hesse, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Sabanto. "Autonomia pozwoli operatorom przyjrzeć się nowym sposobom prowadzenia działalności rolniczej, w tym wielozadaniowości. Gdy system Sabanto zajmuje się jednym zadaniem, hodowca może swobodnie pracować przy innym, co podwaja jego zdolność do pracy".

Nieprzerwana praca

Sabanto udowodniło, przez wiele testów w terenie, swoją zdolność do automatyzacji różnych operacji polowych na znacznych obszarach. Wykorzystując flotę mniejszych ciągników o mocy 60 i 90 KM, firma autonomicznie uprawiała, sadziła, siała, odchwaszczała i pracowała w kilku stanach, w tym w Illinois, Iowa, Indianie, Missouri, Nebrasce, Minnesocie, Północnej Dakocie, Wisconsin i Teksasie. Zaawansowane oprogramowanie firmy odegrało kluczową rolę we wdrażaniu wielu systemów przez wiele dni nieprzerwanej pracy. Sabanto buduje elitarną sieć partnerów dealerskich, aby zapewnić klientom doradztwo i wsparcie techniczne.

Firma Sananto mieści się w Itasca w stanie Illinois (USA). Kompetencje Sabanto dotyczą tanich modernizacji istniejących maszyn rolniczych, niezależnie od marki lub modelu, wraz z rozwojem niezbędnego oprogramowania pomocniczego. Celem firmy jest maksymalizacja użyteczności autonomicznej technologii, zwiększając w ten sposób zwrot inwestycji.

opr. Jan Józefowicz, źródło – Sabanto

21. czerwiec 2024 21:35