StoryEditor

Zdigitalizowane leśnictwo – Ponsse Manager 2.0.

Cyfrowa platforma usługowa Ponnse Manager 2.0. nowej generacji i system zarządzania maszynami, to cyfrowa oferta w jednym pakiecie.
31.01.2024., 20:00h

Dostarcza ona klientom cennych danych m.in. o lokalizacji maszyn, wydajności i zużyciu paliwa. Ponnse Manager monitoruje postępy pracy, planuje i zarządza transportem maszyn, śledzi wydajność sprzętu według asortymentu i drukuje stosowne certyfikaty.

Zdigitalizowane leśnictwo

– Przy szybkim tempie współczesnego świata i ogromnej ilości danych, które widzimy każdego dnia, znalezienie właściwej informacji jest często jak próba znalezienia igły w stogu siana. Nowy Ponsse Manager zmienia podejście do bardziej zrównoważonego i zdigitalizowanego leśnictwa – mówi Petteri Tuomisto kierownik sprzedaży rozwiązań cyfrowych.

– Chcemy wspierać naszych klientów, aby mogli z powodzeniem prowadzić swój biznes. To była główna zasada, w jaki sposób zaprojektowaliśmy nowego Ponsse Managera. Cały rozwój opierał się na opiniach i potrzebach klientów z całego świata – komentuje MiikaSoininen, dyrektor ds. cyfrowych w Ponsse.

Rentowność i poprawa efektywności pracy

W Ponsse Manager 2.0 użytkownik może stworzyć spersonalizowaną stronę główną skupiającą się na najważniejszych danych. Podstawowe znaczenie ma to, że każda ważna informacja jest natychmiast widoczna, więc można szybko wykryć różnice i od razu podjąć działania naprawcze.

Dzięki pojedynczemu logowaniu wszystkie rozwiązania cyfrowe wymagane do poprawy wydajności operacyjnej i produktywności są do dyspozycji użytkownika pod jednym adresem internetowym. Ponsse Manager informuje klientów na bieżąco o danych, które wpływają na rentowność ich maszyn i pomagają poprawić efektywność pracy.

Aplikacja mobilna – szybki dostęp do raportów

Jedną z nowych kluczowych funkcji jest możliwość pobrania wszystkich raportów i np. połączenia ich w arkuszu kalkulacyjnym z innymi danymi, aby uzyskać cenne informacje związane z wykonywanymi operacjami. Aplikacje mobilne będą również dostępne do nieodpłatnego pobrania ze sklepu z aplikacjami.

– Aplikacja mobilna jest łatwa w użyciu na miejscu, a wszystkie wymagane funkcjonalności są dostępne dla profesjonalistów pracujących na różnych stanowiskach – wyjaśnia Jenni Pulkkinen specjalista ds. rozwiązań cyfrowych.

Ponsse rozwija swoje rozwiązania cyfrowe wspólnie z klientami, więc cyfrowe innowacje zapewniają odpowiednie wsparcie profesjonalistom pracującym na miejscu i osobom odpowiedzialnym za sprawne oraz wydajne zarządzanie flotą.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Ponsse

19. maj 2024 13:15