StoryEditor

Zawody EuroSkills w Gdańsku już we wrześniu!

Już we wrześniu zawodnicy z 32 krajów powalczą w europejskim finale EuroSkills, który w tym roku odbędzie się w Gdańsku.

 

Zaplanowane w Gdańsku EuroSkills 2023 to wydarzenie organizowane przez WorldSkills Europe. Konkurs umiejętności zawodowych od 2008 roku odbywa się cyklicznie co 2 lata, a młodzi zawodnicy rywalizują w kilkunastu kategoriach. W tym roku zawodnicy z 32 krajów staną w szranki w dniach od 5 do 9 września.

Dlaczego właśnie Gdańsk?

Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Hasłem tegorocznej imprezy jest „United By Skills, We Can Change the World” (Zjednoczeni dzięki umiejętnościom, możemy zmieniać świat), a według organizatorów, to właśnie Gdańsk kojarzyć ma się ze zjednoczeniem. Tak jak historycznie spajał nasz kraj oraz obywateli.

Walka o tytuły i nagrody będzie mieć miejsce w Amber Expo Gdańsk oraz Polsat Plus Arena Gdańsk.

Mnogość konkurencji zaskoczy nawet wymagającego widza

Konkurować ze sobą będzie 600 specjalistów do 25 roku życia w sześciu głównych grupach tematycznych - technologia budowlana, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzania i inżynierii, usługi społeczne oraz transport i logistyka. Pod tymi hasłami kryją się 43 konkurencje, w których to uczestnicy zawalczą o nagrody.

Dla każdego coś miłego

Będzie również coś dla widzów! Dla chętnych obserwatorów dostępne będą  strefy Try-a-Skill, w których widzowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Spędzony czas umilą koncerty, panele dyskusyjne i targi szkół.

Darmowy wstęp oraz przygotowane dodatkowe aktywności mają przyciągnąć łącznie 100 000 osób, licząc zawodników i odwiedzających, z Polski i zagranicy.

I ty możesz wziąć udział

Od 21 marca możliwa jest rejestracja osób chcących wykazać się talentem oraz umiejętnościami. Chęć rywalizacji, wizja nagród lub pokazanie tego, na co nas stać, to dobry powód by spróbować swoich sił. Wygranym jest się już na starcie, bo przecież najważniejsza jest dobra zabawa.

opr. BD

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 17:44