StoryEditor

Kuhn wprowadza zawieszaną kosiarkę FC 3515 D z kondycjonerem!

Nowa, zawieszana kosiarka z kondycjonerem FC 3515 D uzupełnia ofertę kosiarek z kondycjonerem firmy Kuhn.
11.03.2023., 08:00h

Firma Kuhn uzupełnia ofertę kosiarek z kondycjonerem palcowym o nowy model zawieszany z tyłu ciągnika. Wersja o szerokości roboczej 3,50 m, składana jest do pionu pod kątem 126 stopni, co zapewnia niewielkie wymiary podczas transportu i optymalne rozłożenie masy na tylne koła ciągnika.

Dobra wydajność spulchniania

W kosiarce z kondycjonerem FC 3515 D zastosowano stalowy wirnik palcowy Digidry napędzany przez przekładnię zębatą, który sprawdza się w trudnych warunkach pracy. Dzięki średnicy 540 mm zapewnia on dobrą wydajność spulchniania. Suszenie odbywa się równomiernie na dużej szerokości, co jest zaletą w przypadku ciężkiej lub długiej paszy. Użytkownik może również uzyskać pokos o różnej szerokości. Niska prędkość obrotowa rotora jest odpowiednia również dla delikatnych roślin.

image
FOTO:

Kontrola nacisku na podłoże

Kosiarka FC 3515 D jest wyposażona w listwę tnącą Optidisc Elite, która poradzi sobie w każdych warunkach. Ta łatwa w obsłudze belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiej wymiany noży Fast-Fit. Zawieszenie Lift-Control zapewnia mocną i stałą kontrolę nacisku na podłoże - celem jest lepsza ochrona darni. W połączeniu z systemem zabezpieczenia przeciążeniowego belki tnącej nie ma obaw o ochronę maszyny przed przeszkodami. Punkt obrotu belki tnącej zabezpieczenia przeciążeniowego przesunięty znacznie w lewo, co służy ochronie części roboczych, na poziomie pierwszych talerzy. Po pokonaniu przeszkody powrót belki do pozycji roboczej odbywa się automatycznie i pozwala na pracę bez zatrzymywania się.

Co daje opcjonalna przeciwwaga?

W przypadku pracy na terenach o dużych nachyleniach lub przy użyciu ciągników średniej wielkości opcjonalnie dostępna jest przeciwwaga po lewej stronie ramy. Przeciwwaga pozwala wyrównać obciążenie podnośnika ciągnika. W połączeniu z kosiarką czołową maszyna osiąga jeszcze większą wydajność pracy.

image

Firma Kuhn uzupełnia ofertę kosiarek z kondycjonerem palcowym o nowy model zawieszany z tyłu ciągnika.

FOTO: Kuhn

opr. Jan Józefowicz, źródło i fot.: Kuhn

27. maj 2024 14:48