StoryEditor

Za moment targi, więc będzie można zobaczyć ciągniki Landini

Wkrótce Landini pokaże nowe wersje ciągników gąsienicowych do pracy w sadach i terenach podgórskich.
08.03.2023., 13:00h

Landini Trekker4

Nie trzeba lecieć do Włoch, aby zobaczyć ciągnik Landini Trekker4 spełniający normę emisji spalin Stage V. Wystarczy wybrać się na targi Agrotech Kielce 2023 w dniach 17-19.03.2023. Tam po raz pierwszy w Polsce będzie można przyjrzeć się ciągnikowi Landini Trekker4, który spełnia normę emisji spalin Stage V. Ma filtr DPF z pasywną regeneracją, katalizator utleniający DOC oraz, tylko w modelach o mocy powyżej 56 kW, katalizator selektywnej redukcji emisji SCR i 10,5-litrowy zbiornik AdBlue. Modele 4-085, 4-095, 4-105, 4-110 i 4-120 oferują moc od 75 KM do 112 KM.

image

W Kielcach po raz pierwszy w Polsce będzie można przyjrzeć się ciągnikowi Landini Trekker4, który  spełnia normę emisji spalin Stage V.

FOTO:

Wersja do sadów i na pochyłe tereny

Takie same wymiary i wysokość jak w wersji Stage IIIB sprawiają, że Trekker4 nadaje się do pracy w sadach (wersja F) i – jak to określa producent – w górach (wersja M). Jego stylistyka jest zgodna z nową estetyką przyjętą dla tych produktów marki Landini. Najważniejszą nowinką dotyczącą platformy jest całkowite odizolowanie od pojazdu i komory silnika. Dzięki temu uzyskano izolację od ciepła i drgań, co istotnie poprawia komfort pracy.

Widoczność do przedu i na boki oraz ergonomia zostały poprawione dzięki zoptymalizowanemu fotelowi oraz przeprojektowanej bocznej konsoli sterowania. Jako opcja, nowa, sześciosłupkowa kabina, z systemem filtracji kategorii 2, klimatyzacją i radiem, chroni operatora przed kurzem, hałasem i czynnikami atmosferycznymi przez cały rok.

Wspaniała prędkość minimalna

Przekładnia 16 + 8 wyposażona jest w rewers zsynchronizowany (co wg producenta jest zaletą w porównaniu do konkurencji) i może być skonfigurowana z nadbiegiem, aby zwiększyć prędkość maksymalną do 15 km/h, lub alternatywnie z biegami pełzającymi, które pozwalają na pracę z minimalną prędkością zaledwie 300 metrów na godzinę.

Gąsienice mogą być w wersji stalowej lub gumowej. W modelu F o szerokości 1100 mm, półsmarowane gąsienice stalowe mają szerokość od 310 do 360 mm, zaś w wersji M o rozstawie kół 1300 mm, te same gąsienice są dostępne w szerokości 400 lub 450 mm. Gumowe podeszwy w obu wersjach mają szerokość 400 mm, a szerokość pojazdu w wersji F wynosi 1132 mm, zaś w M ma 1300 mm. Pedały hamulca są zamontowane w tzw. stylu samochodowym i sterowane hydraulicznie, z korzyścią dla komfortu i bezpieczeństwa. Zbiorniki, jeden z tyłu i jeden z boku, są połączone ze sobą i mają łączną pojemność 85 litrów.

Opcje hydrauliki

Trekker4 ma podwójny obwód hydrauliczny, z pompą o wydajności 28,5 l/min do układu kierowniczego i pompą 42 l/min do zasilania podnośników i zaworów. Do podstawowego wyposażenia można dodać 3 tylne zawory hydrauliczne, a dwa kolejne opcjonalnie, aby uzyskać w sumie 5, z opcjonalnymi 6 przednimi szybkozłączami i rozdzielaczem przepływu. Tylny podnośnik został ulepszony i wzbogacony o opcjonalny ELS. Jego maksymalna ładowność w standardowej konfiguracji wynosi 3150 kg, a z dwoma dodatkowymi siłownikami hydraulicznymi 4500 kg.

image

Landini Trekker F Compact, to sprzęt przeznaczony do pracy w trudnych warunkach i bardzo wąskich rzędach. Wyposażony został w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 2,5-litrowy i 75 konny silnik Kohlera.

FOTO:

Landini Trekker3 Compact

Nowością oferowaną na polskim rynku jest bardzo kompaktowy ciągnik gąsienicowy, Landini Trekker3 Compact. To wersja z płaską platformą, która jest rozwinięciem poprzednika, czyli Landini Trekker F Compact. To sprzęt przeznaczony do pracy w trudnych warunkach i bardzo wąskich rzędach. Wyposażony został w 4-cylindrowy, 16-zaworowy, 2,5-litrowy i 75 konny silnik Kohlera. Wybrano go ze względu na kompaktowość i wydajność, jak również na to, że spełnia kryteria normy emisji Stage V dzięki bezregeneracyjnym systemom DOC. Landini wskazuje na zwrotność ciągnika, lekkość prowadzenia, także na zboczach. Łatwość obsługi zapewniają ultrakompaktowe wymiary wersji Trekker3 Compact, z minimalnym prześwitem 213 mm i całkowitą szerokością 1150 milimetrów.

opr. Jan Józefowicz, źródło i fot.: Landini

18. maj 2024 16:20