StoryEditor

Z BKT od pola do stołu

Hinduski producent opon uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, co działo się na Międzynarodowym Salonie Rolnictwa w Paryżu.
13.03.2023., 12:08h

Firma BKT po raz pierwszy uczestniczyła w tym show. Celem wystawcy było zwiększenie świadomości publicznej na temat roli producentów opon w rolniczym łańcuchu dostaw. Co ciekawe, firma z Indii zaangażowała ponad 13 500 odwiedzających w quizy, gry i wyzwania sportowe, po raz kolejny podkreślając swoją bezkonkurencyjność w budowaniu zespołu.

Łańcuch dostaw jest bardzo długi i złożony. Oprócz rolników i hodowców zaangażowanych jest w niego wiele innych podmiotów, o których czasem nie myślimy, mimo że odgrywają ważną rolę, np. producenci opon.

Opony dla rolnictwa

Celem nowego doświadczenia wystawienniczego BKT było przede wszystkim podkreślenie, że opony są sprzymierzeńcami rolników i hodowców. Opony rzeczywiście przyczyniają się do tego, że ich praca z maszynami rolniczymi jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Z drugiej strony, pomagają chronić glebę przed zagęszczeniem i zubożeniem organicznym. Mniejsze zagęszczenie gleby osiągnięte dzięki oponom BKT prowadzi do wyższych plonów. Jest to również korzystne dla konsumenta końcowego, który może spożywać wysokiej jakości produkty rolne.

image

Mówiąc o innowacjach, nie mogło zabraknąć w Paryżu jednej z najnowszych nowości firmy BKT, a mianowicie Agrimaxfactor seria 70 dla ciągników. Nowa opona przystosowana jest do szerokiego zakresu warunków pracy na polu i drodze.

FOTO: BKT

Na polu i na drodze

BKT skorzystał z okazji, aby zaprezentować swoje wieloletnie doświadczenie w oferowaniu rozwiązań dostosowanych do każdego specyficznego typu terenu, a w szczególności do typowych gospodarstw hodowlanych. Jest to możliwe nie tylko dzięki najnowszym innowacjom technologicznym opracowanym przez jego Centrum Badań i Rozwoju, które ma istotne znaczenie w opracowywaniu nowych produktów.

Mówiąc o innowacjach, nie mogło zabraknąć w Paryżu jednej z najnowszych nowości firmy BKT, a mianowicie Agrimaxfactor seria 70 dla ciągników. Nowa opona przystosowana jest do szerokiego zakresu warunków pracy na polu i drodze.

Stabilność i bezpieczeństwo

Producent podkreśla, że połączenie technologii i estetycznego wzornictwa wyrażone w tej nowej oponie świadczy o ciągłym zaangażowaniu firmy BKT w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań na potrzeby stale rozwijającego się rynku. Do cech szczególnych należy jazda i prowadzenie - aspekty gwarantujące stabilność i bezpieczeństwo. Wyjątkowo wytrzymała osnowa poliestrowa zapewnia również szybszą reakcję układu kierowniczego, nawet podczas pracy z dużymi prędkościami lub przy dużych obciążeniach. Są to specyficzne wymagania dla coraz cięższych nowych maszyn, zwłaszcza pojazdów elektrycznych. Na ścianie bocznej opony znajduje się logo "E-Ready", które podkreśla zaangażowanie firmy BKT w mobilność elektryczną.

Pleksiglasowy ciągnik

Agrimaxfactor był dosłownie graczem na targach, jego opony stanowiły wyposażenie dużego ciągnika z pleksi, który BKT lubi wystawiać na swoich halach przy specjalnych okazjach. Obecność BKT na targach była szczególnym wydarzeniem dla wielu zwiedzających między innymi serią rozrywek, które BKT oferuje przy każdej publicznej okazji. Gry i quizy z pytaniami dotyczącymi BKT, ale także ogólnie rolnictwa. Wywołały one zabawne wyzwania wśród odwiedzających i pozwoliły im wygrać wiele upominków i gadżetów.

Innowacje i... sport

Wreszcie, pobyt we Francji był kolejną okazją do pokazania drugiego serca BKT, które bije dla innej pasji oprócz innowacji: sportu. BKT jest bowiem Oficjalnym Dostawcą Opon dla Rugby World Cup France 2023, więc strefa wystawiennicza była zarezerwowana dla fanów tej wyjątkowej dyscypliny, gdzie u podstaw leży fair play i jedność.

Idea jedności, bycia zespołem, jest dla BKT kluczowa. Z tego powodu firma zdecydowała się sponsorować wiele dyscyplin poza rugby, dzięki czemu chce wyjść naprzeciw swoim odbiorcom, tworzyć i rozwijać lojalność w swojej społeczności przez dzielenie się wartościami, entuzjazmem, projektami i pasjami - jak w Paryżu.

opr. Jan Józefowicz, źródło i fot.: BKT

27. maj 2024 13:43