StoryEditor

Wydajny przetrząsacz Kuhn GF 15003 T

Kuhn stawia na wydajne maszyny do zbioru zielonek, wśród nich jest nowy przetrząsacz GF 15003 T o szerokości roboczej 15 m.

21.01.2023., 10:00h

Nowy przetrząsacz Kuhn GF 15003 T, wyposażony w 14 karuzel na szerokości roboczej 15 m, zapewnia dużą wydajność przetrząsania i skrócenie czasu schnięcia paszy. Maszyna ta pozwala równomiernie wysuszyć rośliny na całym polu i wykorzystać okna pogodowe, gdy rośliny są w optymalnej fazie rozwojowej co gwarantuje zbiór paszy najwyższej jakości!

Rozwiązania z większego modelu GF 17003 T:

► system GSC (Ground Save Control) który pozwala karuzelom dostosowywać się do podłoża niezależnie od położenia ramy transportowej, zapewniając kopiowanie nierówności terenu.

► system HLC (Headland Lift Control) ułatwia wykonywanie manewrów na uwrociach podnosząc wszystkie karuzele w ciągu kilku sekund.

► podwójny napęd karuzel rozkłada siły działające na układ napędowy.

► zwarta konstrukcja ułatwia transport i przechowywanie maszyny, której wymiary po złożeniu to szerokość zaledwie 2,40 m, a wysokość 2,68 m.

Przetrząsacz GF 15003 T z karuzelami Optiedd

Założeniem konstruktorów było to, aby zwiększyć żywotność karuzel Optitedd i trwałość części roboczych. Dzięki temu ramiona i palce umożliwia pracę maszyną w ekstremalnych warunkach, np. przy zbiorze ciężkich roślin, czy na kamienistym podłożu. Budowa karuzeli i zwiększona sztywność płyty podstawy karuzeli znacznie zmniejszają wibracje. Wzmocniono również głębokie przetłoczenie podstawy płyty i ramion.

Zamontowane na karuzelach wzmocnione palce Heavy-Duty charakteryzują się dwukrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu z dotychczas stosowanymi standardowymi palcami. Średnica palca wynosząca 10 mm oraz 4 duże zwoje (80 mm) pozwalają znacznie ograniczyć zużycie palców bez wpływu na ich elastyczność potrzebną do pracy.

Zachowana została jakość przetrząsania a zmniejszone naprężenia wewnętrzne i ograniczenia w pracy palców podczas pracy w trudnych warunkach i dużym plonie mają wpływ również na trwałość maszyny. Zastosowane osłony zapobiegają podnoszeniu i owijaniu się materiału roślinnego wokół palców i karuzeli. Zintegrowany system "anti-loss" zapobiega zgubieniu palca kiedy zostanie uszkodzony, a tym samym uniknie się uszkodzeniu maszyn używanych w kolejnym etapie zbioru lub zanieczyszczeniu zbieranej paszy.

Kuhn wylicza zalety przetrząsacza

Zalety, dzięki którym przetrząsacze Kuhn zyskały uznanie klientów, pozostają bez zmian. Nowe modele przetrząsaczy zachowały wszystkie rozwiązania techniczne i udogodnienia dla użytkownika z których słyną dotychczasowe modele, a mianowicie:

► bezobsługowa karuzela.

► system HLC (Headland Lift Control) umożliwiający szybkie podnoszenie

karuzel na uwrociach.

► asymetryczne palce dokładnie podbierające materiał bez uszkadzania darni.

► palce przemieszczające się bardzo blisko kół kopiujących każdą karuzelę

szybko dostosowują się do nierówności terenu zapewniając wysoką jakość

paszy bez zanieczyszczeń.

► przeniesienie napędu pomiędzy karuzelami za pomocą sprzęgła Digidrive

zapewnia skuteczne przeniesienie napędu oraz długą i bezawaryjną pracę

maszyny.

Kuhn nie bez dumy podkreśla, że "Przetrząsacze GF 15003 T wyposażone w karuzele Optitedd to niezawodne i wyjątkowo wydajne maszyny".

opr. Jan Józefowicz, fot. Kuhn

27. maj 2024 21:02