StoryEditor

Wydajność i efektywność – nowy Quadtrac 715 Case IH

Nowy flagowiec marki Case IH - Quadtrac 715 AFS Connect o mocy maksymalnej 778 KM.
09.10.2023., 14:00h

– Przy pracach rozwojowych nad ciągnikiem Quadtrac 715 nie chodziło tylko o moc – mówi Franz Josef Silber, menadżer ds. marketingu ciągników o wysokiej mocy i z napędem na 4 koła marki Case IH. – Przyświecał nam cel stworzenia ciągnika, który spełni wymogi największych gospodarstw w naszym regionie. Chcieliśmy również chronić glebę dzięki większej powierzchni kontaktu z podłożem i redukcji liczby przejazdów, co również przekłada się na większą efektywność i ograniczenie do minimum powierzchni pól, po których poruszają się maszyny.

Pełna moc na czterech gąsienicach

image

Przy pracach rozwojowych nad ciągnikiem Quadtrac 715 nie chodziło tylko o moc. Celem było stworzenie ciągnika, który spełni wymogi największych gospodarstw w regionie.

FOTO: Case IH

W modelu Quadtrac 715 z gąsienicowym układem jezdnym zastosowano po raz pierwszy w segmencie ciągników nowy silnik Cursor 16L TST firmy FPT. Ma on o 23% większą pojemność skokową niż zastosowany w modelu Quadtrac 645 silnik Cursor 13L TST i rozwija moc maksymalną równą 778 KM przy prędkości obrotowej silnika 1900 obr/min i maksymalny moment obrotowy 3255 Nm przy 1400 obr/min. Wysoki moment obrotowy zapewnia dwustopniowa turbosprężarka z chłodnicą międzystopniową. Przerwy na tankowanie zostały ograniczone dzięki wbudowaniu szerszych siodłowych zbiorników paliwa na tylnej ramie, których łączna pojemność wynosi 1968 l, to o 11% więcej niż w modelu Quadtrac 645.

Ciągnik ma nowa, 16-stopniową przekładnię typu Powershift PowerDrive marki Case IH z automatycznym zarządzaniem wydajnością (APM). Po udoskonaleniu kluczowych komponentów jest ona już stosowana w ostatnio wprowadzonych na rynek ciągnikach Quadtrac AFS Connect.

image

Ciągnik ma nową, 16-stopniową przekładnię typu Powershift PowerDrive marki Case IH z automatycznym zarządzaniem wydajnością (APM).

FOTO: Case IH

Udoskonalone gąsienice

Nowe gąsienice do prac ciężkich różnią się od stosowanych w pozostałych modelach ciągników Quadtrac. Są one o 305 mm dłuższe, by zwiększyć powierzchnię kontaktu z glebą, efektywniej przenosić moc, zwiększyć trakcję i zredukować ugniatanie gleby. Średnica koła napędowego została zwiększona z 910 mm do 1008 mm, a na koło napędowe zachodzi pięć żeber zamiast czterech, co pozwala przenosić większy moment obrotowy i wydłużyć żywotność gąsienicy.

Nowa stylistyka idzie w parze z nowy poziomem mocy

Zewnętrznie nowy ciągnik Quadtrac 715 odróżnia się od innych modeli z tej serii przez charakterystyczne wzornictwo maski. Maskę, która została podniesiona o 31%, aby ułatwić wykonywanie prac konserwacyjnych, można otwierać za pomocą elektrycznego siłownika, do którego obsługi służy przycisk znajdujący się w zamykanej skrzynce obok stopni do kabiny. Odświeżona została również stylistyka świateł z nowymi reflektorami drogowymi z diodami LED i reflektorami roboczymi o większym o 11% natężeniu światła wynoszącym 25 420 lumenów. Uzupełnieniem tego są nowe, montowane na kabinie trzy zestawy reflektorów roboczych (45 600 lumenów) i zasięgu dookólnym.

Obsługa największych narzędzi

Belka zaczepowa kategorii 5 jest dostosowana do możliwości korzystania z wielu narzędzi; opcjonalny TUZ kategorii 4, który niedawno został wprowadzony w innych nowych modelach Quadtrac, ma udźwig 10 092 kg. Maksymalnie osiem zaworów hydrauliki zewnętrznej jest zasilanych z pompy hydraulicznej o wydatku 216 l/min lub opcjonalnej, podwójnej pompy hydraulicznej SmartTorque o wydatku 428 l/min.

Dostęp do kabiny przez kręcone schody

image

W razie potrzeby można zamontować drugi monitor AFS Pro 1200 do obsługi układu prowadzenia AFS AccuGuide i układu zarządzania skrętem na uwrociu AccuTurn Pro.

FOTO: Case IH

Bezpieczny i prosty dostęp do kabiny z zewnątrz zapewniają kręcone schody, natomiast komfortową jazdę gwarantuje czteropunktowa amortyzacja kabiny. Wśród cech kabiny na uwagę zasługują poręcze dachowe, które umożliwiają bezpieczne czyszczenie szyb oraz nowa przednia wycieraczka o większym zakresie działania.

W kabinie znajdują się nowe schowki, natomiast w nowej podsufitce umieszczono nowe oświetlenie z diodami LED oraz głośniki pozwalające cieszyć się brzmieniem zestawów audio. Wbudowane w podsufitce poręcze oraz słupek A z prawej strony pozwalają na łatwy montaż monitora. W razie potrzeby można na nich zamontować drugi monitor AFS Pro 1200 do obsługi układu prowadzenia AFS AccuGuide i układu zarządzania skrętem na uwrociu AccuTurn Pro, do sterowania narzędziami kompatybilnymi z magistralą ISOBUS, prowadzenia maszyny i wielu innych zastosowań. Technologia AFS Connect umożliwia rejestrację danych dotyczących pojazdu i danych agronomicznych, a także dwukierunkowe przesyłanie danych między ciągnikiem a portalem internetowym myCaseIH, co pozwala na zdalne wsparcie i monitorowanie maszyny przez właściciela, a po uzyskaniu jego zgody również dealera.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Case IH

13. czerwiec 2024 21:27