StoryEditorSIMA 2022

Wozy asenizacyjne Pichon SV z systemem Alta

Nowy system podwójnego rozładunku dostępny w całej gamie wozów asenizacyjnych Pichon SV.

10.11.2022., 18:00h

Firma Samson Group A/S opracowała nowy system Alta do podwójnego rozładunku, aby zoptymalizować rozprowadzanie nawozów organicznych podczas jazdy pod górę i na dół. Ten nowy system, nazwany Alta, jest teraz dostępny w całej serii rozrzutników asenizacyjnych Pichon SV.

Pichon znalazł sposób na pagórki

Celem firmy było skonstruowanie takich rozwiązań, które pozwolą na kontrolowanie pracy na terenie pagórkowatym, aby w pełni rozładować zbiornik niezależnie od kierunku pochylenia terenu. Służy temu przednia rura rozładunkowa do opróżniania w trakcie zjazdu i tylna rura, gdy zestaw wjeżdża pod górę. Rura jest wybierana za pomocą dwóch zanurzonych zaworów hydraulicznych, które są sterowane ręcznie z terminala iControl 7S w kabinie.

Równomierne rozprowadzanie nawozu

System Alta realizuje najbardziej wymagające zadania rozlewania. Jest kompatybilny z górną rurą wyładowczą połączoną z zaworem regulacji przepływu i podajnikiem turbo. Zapobiega awariom systemu, zapewniając równomierne i spójne rozproszenie. Celem tego systemu jest lepsze wykorzystanie nawozów organicznych w pochyłych polach, a nawet – jak zapewnia producent – regionach górskich.

Odczyt nachylenia od wiosny 2023 r.

Zbiorniki wkrótce będą wyposażone w inklinometr, który zapewni odczyt nachylenia w czasie rzeczywistym. Informacje te zostaną przesłane do interfejsu iControl 7S w kabinie, który będzie mógł automatycznie wybrać przedni lub tylny zawór bez konieczności wprowadzania danych przez operatora. Celem jest odciążenie kierowcy i ułatwienie jazdy podczas opróżniania.

opr. jj, źródło: Pichon

19. maj 2024 14:02