StoryEditor

Wkrótce zawody EuroSkills

W zawodach EuroSkills 5-9 września br. w Gdańsku zmierzą się najlepsi fachowcy oraz młodzi zawodnicy z całej Europy.
17.07.2023., 08:51h

To największe, międzynarodowe zawody umiejętności branżowych, które organizowane są od 2008 roku na terenie Europy. Głównymi ideami konkursu jest podnoszenie kompetencji zawodowych, wymiana dobrych praktyk, budowanie partnerstw edukacyjno-biznesowych oraz tworzenie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego.

Organizatorami i gospodarzami wydarzenia są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Amber Expo, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów sportowych w Polsce – stadion Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Miasto Gdańsk. Obecny rok jest szczególny, ponieważ prestiżowe Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów będę organizowane na północy Polski w Gdańsku.

Zawodnicy i eksperci

Na EuroSkills Gdańsk 2023 Polskę reprezentuje kadra 41 zawodników oraz 36 ekspertów. Większość z nich na międzynarodowe igrzyska umiejętności została wyłoniona podczas zawodów SkillsPoland. Rozegraliśmy je w listopadzie 2022 roku również na Pomorzu. Do zwycięzców konkursów branżowych dołączyli także laureaci "SkillsPoland Edycja Specjalna", czyli uczestnicy zawodów, które odbywały się w szkołach i na uczelniach w całym kraju do kwietnia 2023.

Podczas EuroSkills polska drużyna będzie rywalizowała z zawodnikami z 32 krajów, w 43 konkurencjach, podzielonych na 6 kategorii konkursowych: technologia budowalna, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka. Przed naszą drużyną ostatnie 2 miesiące intensywnych, profesjonalnych treningów, przygotowań oraz szkoleń przy wsparciu najlepszych ekspertów i partnerów.

Rejestracja uczestników

W tegorocznym wydarzeniu EuroSkills może wziąć udział każdy. Mile widziane są całe szkoły, klasy, nauczyciele oraz uczniowie, których zdecydowanie dotyczą te mistrzostwa. Jedynym warunkiem wzięła udziału jest darmowa rejestracja na stronie: https://euroskills2023.org/pl/zarejestruj-sie/.

EuroSkills Gdańsk 2023 to nie tylko konkurs talentów i umiejętności. Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu przygotowujemy wiele niespodzianek, poza śledzeniem zmagań konkursowych, na widzów będą czekać strefy o nazwie "Try a skill". To właśnie w nich będzie można wypróbować wszystkich umiejętności związanych z danym zawodem, np. naprawić karoserię samochodu, zbudować meble, stworzyć grafikę komputerową, wykonać zabieg kosmetyczny czy zafarbować włosy. Ponadto na widzów czekają koncerty, artystyczne widowiska, targi szkół, konferencje, pokazy oraz wystawy.

Wydarzenie rozpocznie widowiskowa ceremonia otwarcia na stadionie, podczas której odbędzie się parada narodowych drużyn, a 9 września organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia medali.

Więcej szczegółów pod linkami:

MAPA WYDARZENIA

PLAN WYDARZENIA

opr. Jan Józefowicz, źródło: EuroSkills Gdańsk 2023

23. czerwiec 2024 07:39