StoryEditor

Wkrótce wystawa EIMA International z nowatorskimi koncepcjami inżynierskimi

Na tragach w Bolonii od 9 do 13 listopada będzie można zobaczyć, nad czym pracowali inżynierowie wiodących producentów maszyn rolniczych i ogrodniczych.

19.10.2022., 20:00h

Łącznie wyłoniono 62 innowacje, w tym 25 z nich nosi zaszczytny tytuł "Technical Innovation", jest też 37 wyróżnień. Wśród nich znalazła się globalna marka CNH Industrial, otrzymała nagrodę EIMA Innovation Award za elektrohydrauliczny, samopoziomujący system nośników narzędzi dla ładowarek teleskopowych, a także specjalne wyróżnienia za minikoparkę E15X Electric Power i filmy instruktażowe z kodem QR dla kombajnów zbożowych.

Dokładność poziomowania ładowarki

Jak wyjaśnia CNH, tradycyjnie ładowarki teleskopowe wykorzystywały system obejmujący hydrauliczny cylinder kompensacyjny, aby utrzymać osprzęt równolegle do podłoża podczas manewrowania wysięgnikiem. Nasi inżynierowie opracowali rozwiązanie w systemie Electro-Hydraulic Self Levelling Tool Carrier, który eliminuje konieczność stosowania siłownika kompensacyjnego w ładowarce teleskopowej. Rozwiązanie to oferuje istotne korzyści dla użytkowników: dużą dokładność poziomowania osprzętu, minimalne prawdopodobieństwo strat ładunku, skrócony czas i koszty konserwacji oraz wyższą wydajność przy mniejszym wysiłku operatora.

Zero emisji spalin

Nowa koparka E15X Electric Power firmy New Holland, opracowana przez inżynierów z firmy Sampierana, to pojazd zasilany energią elektryczną z akumulatora, o zerowej emisji spalin, wykorzystujący olej biodegradowalny. W zależności od operacji, może pracować przez cztery godziny na jednym ładowaniu lub przez cały dzień z przerwami.

Wspomniane filmy instruktażowe z kodem QR dostępne w kombajnie zapewniają bezpośredni dostęp do filmów instruktażowych z kabiny kombajnu. Wyświetlane są na ekranach IntelliView, aby w czasie rzeczywistym pomóc kombajnistom wdrażającym się do pracy. Wkrótce więcej informacji o nowościach z Bolonii.

opr. jj

13. czerwiec 2024 21:42