StoryEditor

Wkrótce pojawi się unowocześniona aplikacja Steyr FieldOps

To rozwiązanie do zarządzania operacjami typu "wszystko w jednym" umożliwia zarządzanie i wizualizację floty wielu marek
12.05.2024., 17:00h

FieldOps zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do danych agronomicznych, maszynowych i operacyjnych, łącząc rolników z ich maszynami, polami, zespołami i partnerami oraz umożliwiając im uzyskanie niezbędnych informacji.

Maszyny połączone w tym systemie umożliwiają rolnikom dostęp do pojazdów za pośrednictwem chmury w celu prowadzenia bardziej produktywnych operacji. Umożliwiają również dealerom dostęp do lepszych maszyn serwisowych, minimalizując przestoje i maksymalizując wydajność operacyjną. Dodatkowo rozszerzony dostęp umożliwia dealerom lepszą konserwację maszyn, co z kolei minimalizuje przestoje i zwiększa wydajność operacyjną.

image
Natychmiastowy dostęp do danych agronomicznych i informacji o maszynie w czasie rzeczywistym. Zdjęcie ilustracyjne
FOTO: Jan Józefowicz

Większe możliwości niezależnie od lokalizacji

Nadal istnieją jednak poważne ograniczenia dla tych w odległych obszarach świata w łączeniu swoich maszyn i operacji. Bez dojrzałej sieci komórkowej lub naziemnej, z której mogliby korzystać ci zdalni operatorzy, ich opcje cyfryzacji i połączonych flot są znacznie ograniczone.

Steyr podjął znaczący krok w kierunku zwiększenia możliwości łączności dla operatorów na całym świecie. Dzięki strategicznej współpracy z Intelsat, uznanym liderem w dziedzinie komunikacji satelitarnej od ponad 60 lat. Steyr zapewnia operatorom, niezależnie od ich lokalizacji, możliwość pełnego wykorzystania funkcjonalności Steyr FieldOps ze stałym i niezawodnym dostępem do Internetu.

– Steyr priorytetowo traktuje płynną integrację precyzyjnej technologii dla naszych klientów – mówi Marco Lombardi, szef Steyr EMEA. Dzięki Steyr FieldOps stworzyliśmy scentralizowaną platformę cyfrową, która upraszcza dostęp do danych, umożliwiając operatorom podejmowanie decyzji opartych na danych, co ostatecznie przyczynia się do sukcesu operacyjnego – dodaje szef Steyr EMEA.

image
Natychmiastowy dostęp do danych agronomicznych i informacji o maszynie w czasie rzeczywistym.
FOTO: Steyr

Kluczowe cechy Steyr FieldOps obejmują:

Wizualizacja danych:

Natychmiastowy dostęp do danych agronomicznych i informacji o maszynie w czasie rzeczywistym, w tym dokładnej lokalizacji i stanu pracy, bieżących parametrów maszyny, szacowanego czasu zakończenia zadania, historii 24-godzinnej i nie tylko.

Machine Analytics:

Użytkownicy mogą proaktywnie monitorować stan maszyn i szybko wykrywać problemy o wysokim priorytecie, będąc na bieżąco dzięki spersonalizowanym powiadomieniom. Dane można przeglądać dla dowolnego konkretnego pola w poszczególnych sezonach i latach, zwiększając wydajność operacyjną.

Zdalny podgląd wyświetlacza w kabinie:

Dokładniejsze monitorowanie maszyny i łatwa koordynacja z operatorami, w tym funkcja sugerowania zmian.

Proste i kompleksowe rozwiązanie

Steyr FieldOps centralizuje narzędzia z platformy AFS Connect w jedno usprawnione rozwiązanie do zarządzania, wykorzystujące dane z operacji rolniczych, nawet dla tych z flotami wielu marek. Ułatwia to rolnikom dostęp do danych pola i gospodarstwa na jednej platformie. Steyr FieldOps został zaprojektowany tak, aby był prosty i zrozumiały dla użytkowników o dowolnym poziomie doświadczenia.

– Steyr FieldOps został opracowany przez rolników, dla rolników – wyjasnia Lombardi. – Współpracowaliśmy bezpośrednio z klientami, uwzględniliśmy ich opinie i opracowaliśmy usprawnione procesy, które mają sens dla nich i ich sposobu pracy. Powstała platforma jest intuicyjna i łatwa w użyciu od początku do końca.

Końcowa faza testowania

Aplikacja mobilna i internetowa Steyr FieldOps znajduje się obecnie w końcowej fazie rozwoju i testowania, a jej pełne wydanie spodziewane jest jeszcze w tym roku. Odwiedź stronę CaseIH.com, aby uzyskać więcej informacji i jako pierwszy otrzymać powiadomienie, gdy Steyr FieldOps zostanie oficjalnie uruchomiony.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Steyr

24. maj 2024 06:18