StoryEditor

Wacker Neuson Group, właściciel marek Kramer i Weidemnann, stawia na rozwiązania cyfrowe

W pogoni za innowacyjnością Wacker Neuson Group, który jest właścicielem marek Kramer i Weidemann rozszerza swą strategię dotyczącą cyfrowych technologii, których celem jest opracowanie nowych rozwiązań i usług dla klienta końcowego.
25.03.2024., 06:00h

Grupa Wacker Neuson stawia na rozszerzenie oferty w zakresie rozwiązań cyfrowych w sektorze rolniczym i budowlanym. Podstawą jest Internet Rzeczy, czyli zapewnienie maszynom i urządzeniom dostępu do Internetu, co zwiększy ich możliwości w zakresie, np. wymiany danych.

- Wykorzystujemy technologie cyfrowe strategicznie, aby codzienna praca naszych klientów była łatwiejsza i bardziej wydajna - mówi Alexander Greschner, dyrektor ds. sprzedaży Grupy Wacker Neuson.

Wacker Neuson Group ramię w ramie z Trackunit

Ważnym partnerem jest przedsiębiorstwo Trackunit, które to od kilku lat wspiera Wacker Neuson Group. Wspólnie działają w projekcie jakim jest EquipCare - platformy do zarządzania flotą i danymi.

- Trackunit jest dla nas ważnym partnerem, który rozumie kierunek, w którym podążają nasze branże i klienci. rozumie kierunek, w którym rozwijają się nasze branże i klienci - mówi Alexander Greschner.

OneStop Pro kolejnym partnerem strategicznym

Wacker Neuson Group zawarł długoterminową współpracę z OneStop Pro. Na mocy zawartych umów obie firmy mają wspólnie działać w celu kreowania i doskonalenia cyfrowych technologii. Ta współpraca ma pomóc w szybkim i elastycznym reagowaniu na potrzeby obecnego rynku.

Jednym z pierwszych zintegrowanych produktów jest działające w chmurze oprogramowanie EquipCare Pro. Umożliwia ono zarządzanie, planowanie i ocenę wszystkich maszyn i urządzeń niezależnie od producenta lub marki.

Czym nas jeszcze zaskoczy niemiecki producent?

Dotychczas ogłoszone postępy są jedynie częścią rozwijanych projektów cyfrowych. Zaangażowanie nie jednej firmy w prace między innymi nad technologią loT świadczyć może o kolejnych, równie ciekawych projektach zaprezentowanych w bliższej lub dalszej przyszłości.

oprac. Bartłomiej Dróżdż

19. maj 2024 12:21