StoryEditor

Jak Vogelsang­ zanotował rekordową sprzedaż w 2023 roku?

Vogelsang GmbH & Co. KG przekracza granicę 200 milionów euro i odnotowuje roczną sprzedaż na poziomie 202 milionów euro w roku 2023.
15.05.2024., 13:00h

Oznacza to, że sprzedaż wzrosła o około 17 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, głównie za sprawą obszarów biznesowych związanych z technologią rolniczą, biogazem, ściekami i technologią ruchu drogowego. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny znacznie przekroczyliśmy nasze oczekiwania sprzedażowe w 2023 roku i możemy zanotować tak rekordowy rok – mówi Harald Vogelsang, dyrektor zarządzający Vogelsang GmbH and Co. KG.

I dodaje: – Dzięki naszemu szerokiemu portfolio produktów i naszej międzynarodowej orientacji jesteśmy odporni na kryzysy nawet w dynamicznych czasach. Dlatego wraz z naszymi zaangażowanymi pracownikami z mocą świętujemy 95. rocznicę założenia firmy.

Nowe produkty w portfolio Vogelsang

Dzięki nowym i zmodyfikowanym produktom, tj. rampa BlackBird o szerokości roboczej 30 m i wysięgnik wleczony SwingMax5 Slide o szerokości roboczej 24 m w sektorze rolniczym, a także nowa generacja podajników substancji stałych PreMix w segmencie biogazu, Vogelsang odpowiedziała na duże zapotrzebowanie rynku na innowacyjne i "szyte na miarę" rozwiązania.

Wzrost zatrudnienia 

W zeszłym roku przedsiębiorstwo pozyskało na całym świecie około 120 nowych pracowników – w tym 25 stażystów. Firma Vogelsang kształci obecnie około 75 stażystów i studentów dualnych, a w 2023 r. otrzymała znak jakości IHK "Top Training".

Ch. Brüse, opr. Jan Józefowicz, źródło: Vogelsang

18. maj 2024 14:49