StoryEditor

Versatile od Rostselmasha przechodzi w ręce tureckiego Asko Holding – właściciela Basak Traktor

Rosyjska firma Rostselmash sprzedała swoje udziały w Buhler Industries, który jest właścicielem m. in. marki Versatile, tureckiemu Asko Holding znanemu z ciągników Basak.
26.02.2024., 14:00h

Versatile w rękach firmy Rostselmash

Już w 2007 roku Rostselmash nabył kontrolne 80% udziałów w firmie Buhler Industries, która produkuje ciągniki Versatile i sprzęt Farm King. W grudniu 2021 roku rosyjski producent wykupił kolejne udziały, zwiększając swój pakiet większościowy do 96,7%.

image

W Polsce Versatile znany jest z ciągników przegubowych z najwyższego segmentu mocy.

FOTO: firmowe

Buhler Industries

Latem 2023 roku Buhler niespodziewanie ogłosił, że szuka długoterminowego partnera inwestycyjnego. Szybko znalazł się chętny na przejęcie m.in. marki Versatile. Turecki Asko Holding (właściciel marki Basak) informuje, że transakcja opiewała na kwotę 60,5 miliona dolarów kanadyjskich.

image

Na rynku amerykańskim dostepne są również ciągniki o konwencjonalnej budowie i mocach juz od 170 KM (seria Nemesis).

FOTO: firmowe

- Ta inwestycja w Buhler Industries jest kolejnym krokiem naprzód w naszej ekspansji na rynek północnoamerykański - powiedział Sami Konukoglu, prezes Asko Holding.

O firmie Buhler Industries właścicielu marki Versatile

Buhler zatrudnia ponad 800 pracowników w zakładach w Winnipeg, gdzie produkuje m.in. ciągniki i kultywatory Versatile, oraz w Morden, gdzie produkowany jest sprzęt do transportu zboża i siana Farm King. Buhler zawarł również umowę na produkcję ciągników serii Nemesis dla Kuboty, które występują pod niedostępną w Europie serią M8.

opr. aj

19. maj 2024 13:19