StoryEditor

Väderstad udostępnia darmowy kalkulator dawki nasion online

W kalkulatorze można znaleźć właściwą dawkę wysiewu dla konkretnej uprawy, a także przeliczyć objętość nasion na ich populację
13.05.2024., 10:00h

Nowy kalkulator dawki wysiewu jest dostępny na stronie vaderstad.com, ale może być również używany podczas pracy na urządzeniach mobilnych, np. telefon lub tablet. W kalkulatorze można ustawić rzeczywistą dawkę wysiewu w kg/ha (ilość wysiewu) lub docelową dawkę wysiewu plonujących roślin na polu, mierzoną w roślinach/m2 (populacja nasion).

Kilka kliknięć i gotowe!

W kalkulatorze dostępnych jest dziewięć powszechnie stosowanych roślin uprawnych, dla których standardowe wartości masy tysiąca ziaren i szybkości kiełkowania są już wstępnie wypełnione. Można również ręcznie wprowadzić wszystkie wartości dla konkretnych nasion, które są zwykle przedstawione na worku z nasionami.

Możliwe jest również wprowadzenie wartości przewidywanych strat i wpływu na kiełkowanie z powodu czynników takich jak pogoda, warunki na polu i szkodniki. Na koniec należy wprowadzić wielkość pola w hektarach. Po wprowadzeniu wszystkich danych otrzymujemy obliczoną dawkę nasion. W kalkulatorze można również przełączać się między systemem metrycznym i imperialnym, w zależności od lokalizacji na świecie.

image
W kalkulatorze dostępnych jest dziewięć powszechnie stosowanych roślin uprawnych, dla których standardowe wartości masy tysiąca ziaren i szybkości kiełkowania są już wstępnie wypełnione.
FOTO: Jan Józefowicz

Kalkulator dostępny bez rejestracji i logowania!

– Wierzymy, że nasz nowy kalkulator dawki wysiewu będzie przydatny wielu rolnikom, pomagając im obliczyć dawkę wysiewu potrzebną do osiągnięcia założonych celów na ich polach. Ponieważ wszystkie dane można wprowadzić ręcznie, jest to świetne narzędzie pomagające rolnikom we wszystkich rodzajach upraw i warunkach – mówi Gunnar Blackert, wiceprezes ds. siewników, produktów i rozwoju w Väderstad. Nowy kalkulator dawki nasion jest dostępny na stronie vaderstad.com bez konieczności rejestracji lub logowania.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Väderstad

18. maj 2024 15:43