StoryEditor

Väderstad – rekordowe obroty w 2023 r.

Väderstad ma powody do zadowolenia dzięki rekordowemu obrotowi, który osiągnął 7 mld koron szwedzkich (610 mln euro) w roku obrotowym 2023.
09.02.2024., 13:00h

To wzrost sprzedaży o 25% w porównaniu z 2022 r. Od 2020 r. obroty Väderstad wzrosły ponad dwukrotnie z 3,4 mld koron w roku obrotowym 2020 do 7 mld koron w 2023 r.

image

Od 2020 r. obroty Väderstad wzrosły ponad dwukrotnie z 3,4 mld koron w roku obrotowym 2020 do 7 mld koron w 2023 r.

FOTO: Väderstad

Wzrost sprzedaży na wielu rynkach

Jak wyjaśnia firma – ostatnie lata były trudne dla rolników, przedsiębiorstw i całego społeczeństwa pod względem niepokojów politycznych, wojny toczącej się w Europie, zmian klimatycznych, wysokich stóp procentowych, wysokich cen towarów i zmiennych cen zbóż.

image

Na rynek i gotowość naszych rolników do inwestowania wpływa wiele różnych czynników, które są głównie poza naszą kontrolą. Mimo to zwiększyliśmy sprzedaż na wielu rynkach - wyjaśnia Väderstad.

FOTO: Jan Józefowicz

– Na rynek i gotowość naszych rolników do inwestowania wpływa wiele różnych czynników, które są głównie poza naszą kontrolą. Mimo to zwiększyliśmy sprzedaż na wielu rynkach, szczególnie w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Jesteśmy bardzo pokorni, że osiągnęliśmy obroty w wysokości 7 mld koron, gdzie popyt na nasze produkty był wysoki w ciągu roku – mówi Rebecca Nygren, wiceprezes ds. finansowych i prawnych w Väderstad.

image

Väderstad oferuje swoim klientom różnego rodzaju maszyny do uprawy i siewu.

FOTO: Jan Józefowicz

Rozbudowa fabryki i wzrost zatrudnienia

Biorąc pod uwagę ostatnie udane lata, Väderstad kontynuuje trend dużych inwestycji. W sumie Väderstad zainwestował 480 mln koron w 2023 r., w tym w rozbudowę fabryki w Väderstad o dodatkowe obszary do montażu i malowania, a także w nowe centrum obsługi klienta i nowe biura w naszym amerykańskim zakładzie w Wahpeton w Północnej Dakocie.

– Zwiększona sprzedaż pomogła poprawić nasze wyniki finansowe w porównaniu do ubiegłego roku. Oznacza to, że możemy nadal inwestować w nasze zakłady, aby zwiększyć moce produkcyjne i pomóc w dostarczaniu rolnikom na całym świecie naszych wysokowydajnych i wysokiej jakości maszyn do zrównoważonej i wydajnej produkcji żywności – mówi Rebecca Nygren.

Väderstad zwiększył również liczbę pracowników na całym świecie, z 2000 w roku obrotowym 2022 do 2200 w roku obrotowym 2023.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Väderstad

22. lipiec 2024 17:13