StoryEditorRelacja z targów

Udana wystawa Agro Show 2022

W tym roku na ponad 131 tysiącach metrów kwadratowych swoje stanowiska miało 641 wystawców, wśród nich było 99 firm spoza Polski.

28.09.2022., 11:30h

Tereny wystawowe odwiedziło ponad 71 tysięcy zwiedzających. Dopisali również wystawcy, co cieszy, bardzo liczna była reprezentacja firm zagranicznych. Wśród nich byli także wystawcy zza naszej wschodniej granicy, z Ukrainy. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych podkreśla, że wszyscy staramy się im pomóc. I zdajemy sobie sprawę, że nie tylko broni im trzeba. W tym roku na Agro Show Izba przygotowała osobne Narodowe stoisko Ukrainy. Cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem zwiedzających. Liczymy, że ten sposób przyłożyliśmy kolejną cegiełkę do rozwoju sąsiedniego kraju.

 

Bednary - sprawdzone miejsce spotkań

Co roku na Agro Show przyjeżdża czołówka firm z branży rolniczej. Producenci pokazali rolnikom swe najlepsze produkty. W ten sposób ziszcza się idea, która przyświecała Izbie

 

od samego początku. Celem było stworzenie dobrze przygotowanego miejsca, na którym dochodzi do spotkań, kontaktów i rozmów, a także wymiany poglądów między dostawcami i odbiorcami. Taka platforma ma nie tylko wymiar czysto ekonomiczny i marketingowy. Z pewnością daje efekt synergii i impuls do rozwoju całej branży – podkreśla PIGMiUR.

Przyszłość w nowoczesnych rozwiązaniach

 

Polscy rolnicy idą z duchem czasu i chcą się rozwijać, śledząc rozwijające się grupy maszyn wśród których są najnowsze zdobycze techniki. Było to widać choćby podczas pokazów maszyn autonomicznych, które budzą spore zainteresowanie. Wśród tłumów, które w tym roku odwiedziły Bednary było wielu młodych ludzi. Nowinki, które zobaczyli na wystawie pokazują, że to prężnie rozwijający się sprzęt i rozwiązania techniczne, które – choć nie należą do najtańszych – są atrakcyjnymi rozwiązaniami wspomagającymi rolników. Poza tym dają miejsce pracy w usługach rolniczych, serwisie sprzętu itp.

 

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

18. maj 2024 16:37