StoryEditor

Trioliet rozszerza gamę Solomix 2 o trzy nowe modele

Plasują się one w najwyższym segmencie wozów paszowych Solomix 2
07.06.2024., 06:00h

Trzy modele: 2200, 2600 i 2800, zostaną dodane do popularnego segmentu dwuślimakowych wozów paszowych o pojemności od 20 m³ do 30 m³, są to odpowiednio wersje 22 m³, 26 m³ i 28 m³. Jak informuje producent, te solidne wozy paszowe mają dużą pojemność przy kompaktowej budowie i są bardzo zwrotne. Niewielka odległość między uchem holowniczym a przednim podwoziem sprawia, że ten wóz paszowy dobrze sobie radzi na małych przestrzeniach.

Rośnie zainteresowanie dużymi wozami paszowymi

Ponadto stosunkowo nisko zawieszona wanna mieszająca zapewnia szybki załadunek maszyny przy jednoczesnym zachowaniu dobrej obserwacji podczas przygotowywania paszy. Niewielka wysokość maszyny ma istotne znaczenie w niezbyt wysokich stajniach. Seria Trioliet Solomix 2 jest oferowana w pojemnościach od 10 m³ do 36 m³. Trioliet zaznacza, że na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na modele Solomix o pojemności 20 m³ a nawet większe warianty. Po dodaniu do oferty tych trzech modeli, gama wozów paszowych Solomix 2 obejmuje teraz osiem wersji o pojemności od 20 m³ do 36 m³.

image
Transport z wozem paszowym u jednego z polskich dealerów maszyn marki Trioliet (zdjęcie ilustracyjne).
FOTO: Jan Józefowicz

Poprzeczny przenośnik taśmowy lub łańcuchowy

Wszystkie wspomniane modele są dostępne z bocznymi drzwiami wyładowczymi z przodu lub z tyłu, a także z przednią lub tylną jednostką wyładowczą z poprzecznym przenośnikiem taśmowym względnie z poprzecznym przenośnikiem łańcuchowym. Modele z bocznymi drzwiami wyładowczymi są standardowo wyposażone w dwoje drzwi wyładowczych: z przodu po lewej i z przodu po prawej stronie, co zapewnia optymalną widoczność podczas wyładunku. Wytrzymałe drzwi wyładowcze z dwoma siłownikami są umieszczone z boku pojazdu, a nie na krzywiźnie zbiornik, co gwarantuje równomierny wyładunek. Zawieszenie jest dostępne jako oś pojedyncza lub wahliwa oś tandemowa.

Sterowanie za pomocą aplikacji

Dla nowych modeli Solomix 2 jest szeroka gama opcji, w tym 2-biegowa automatyczna przekładnia redukcyjna Shifttronic, którą można łatwo sterować za pomocą aplikacji. Mieszalnik automatycznie przełącza biegi w zależności od masy w zbiorniku mieszającym, zapewniając optymalną prędkość ślimaka. Dzięki temu skraca się czas mieszania i zmniejsza zapotrzebowanie na moc. Dzięki dodaniu tych nowych modeli do gamy, Trioliet ma obecnie rozwiązanie dla każdego gospodarstwa i co ważne, maszyny są już dostępne do dostawy.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Trioliet

19. lipiec 2024 03:51