StoryEditor

Trelleborg Wheel Systems na targach Agromek 2022

Firma pokaże rozwiązania w zakresie opon oraz produkty marek Trelleborg i Mitas, jako część wielomarkowej oferty produktowej Trelleborg Wheel Systems.

28.11.2022., 12:00h

Po raz pierwszy na targach Agromek zostanie zaprezentowana nowa opona Trelleborg HF1000 do maszyn rolniczych, niedawno pokazana na targach SIMA. Zaprojektowana dla wozów paszowych klasy premium i wozów asenizacyjnych, opona Trelleborg HF1000 jest dobrym wyborem dla poprawy wydajności maszyn, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska.

Osiągi w terenie i na polu

Producent informuje, że opona HF1000 o konstrukcji VF i stalowym pasie zapewnia długą trwałość i osiągi zarówno w terenie jak i na drodze. Na polu wyróżnia się pływalnością i samooczyszczaniem. Na drodze zapewnia komfortową jazdę i łatwą obsługę, a jednocześnie zwiększa stabilność i ogólne możliwości prowadzenia. Nawet w warunkach maksymalnego obciążenia, przy w pełni załadowanym pojeździe, wzór bieżnika opony HF1000 zapewnia do 12,5% szerszy ślad w porównaniu z konkurencją klasy premium, co gwarantuje efektywne rozłożenie obciążenia i maksymalne poszanowanie gleby – wyjaśnia producent. W mokrych warunkach terenowych, nowa konstrukcja bieżnika Trelleborg HF1000 ma funkcję samooczyszczania, niezbędną do utrzymania prawidłowego działania opony i maszyny nawet w trudnych warunkach. W porównaniu z konkurencją klasy premium, nowy bieżnik HF1000 zapewnia do 40% więcej czystego powietrza, poprawiając właściwości jezdne i ogólne osiągi opony – dodaje firma.

Mniejsze obciążenie gleby

Na stoisku G5740 jest również opona Trelleborg TM1000 ProgressiveTraction. Zaprojektowana zgodnie ze standardami VF i wyposażona w technologię ProgressiveTraction, co zapewnia dobrą flotację i mniejsze obciążenie gleby. Na drodze gwarantuje niskie zużycie paliwa i emisję spalin, prowadzenie i komfort przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności opony. Mitas prezentuje na targach Agromek opony rolnicze o nowoczesnej konstrukcji, chroniącej glebę, w tym oponę SFT (Super Flexion Tire).

Oponę Mitas SFT opracowano specjalnie do stosowania w ciągnikach i kombajnach o dużej mocy. Elastyczne i bardzo wytrzymałe ściany boczne pozwalają na uzyskanie niskiego ciśnienia powietrza w oponie, co zapewnia wysoką nośność.

Z kolei rolnicza opona Agriterra 02 przeznaczona jest m.in. do przyczep, pojazdów załadunkowych i transportowych, wozów asenizacyjnych i rozrzutników. Zdaniem producenta, dzięki zaokrąglonemu barkowi bieżnika i rozszerzonej powierzchni styku opona ta jest łagodna dla użytków zielonych i charakteryzuje się niską emisją hałasu, niskimi oporami toczenia i zużyciem paliwa.

opr. Jan Józefowicz

fot. firmowe

20. kwiecień 2024 15:25