StoryEditor

Trelleborg otwiera pierwszy zakład produkcyjny w Wietnamie

Trelleborg Sealing Solutions rozpoczyna produkcję w swoim zakładzie produkcyjnym o powierzchni 8000 metrów kwadratowych zlokalizowanym w Long Thanh.
29.11.2023., 11:00h

Jak wyjaśnia Trelleborg, zakład produkuje wysokiej jakości O-ringi i zaprojektowane na zamówienie elementy formowane z szerokiej gamy materiałów elastomerowych przy użyciu najnowszej technologii formowania tłocznego i wtryskowego oraz uszczelki płytowe do wymienników ciepła.

Bezpieczny łańcuch dostaw

– Nowy zakład w Long Thanh jest kluczową częścią naszej strategii zwiększania obecności produkcyjnej w Azji i poszerzania naszych możliwości i oferty produktów w regionie. Nowy zakład koncentruje się na obsłudze rynku motoryzacyjnego i przemysłowego zarówno dla szybko rozwijającego się rynku w Wietnamie, jak i szerszego regionu azjatyckiego, a także Europy i Ameryki Północnej. Zwiększa to nasze wsparcie dla klientów w regionie, którzy coraz częściej poszukują lokalnych dostawców w celu zwiększenia bezpieczeństwa łańcucha dostaw i zrównoważonego rozwoju – mówi Gordon Micallef, Trelleborg Sealing Solutions Operations Business Unit President

Long Thanh jest pierwszym zakładem produkcyjnym Trelleborg Sealing Solutions w Wietnamie, dołączającym do istniejącego Customer Solution Center (CSC), które obsługuje lokalne wymagania z biur w mieście Ho Chi Minh. Stosując zasadę Trelleborg "lokalna obecność, globalny zasięg", zwiększona obecność w Wietnamie oznacza, że klienci będą w coraz większym stopniu korzystać z siły i możliwości globalnego lidera z siedzibą w pobliżu.

Zautomatyzowana kontrola końcowa

Jakość, wydajność i zrównoważony rozwój były kluczowymi czynnikami napędzającymi ten wart wiele milionów dolarów projekt od samego początku. Procesy robocze i układy urządzeń zostały zaprojektowane w celu optymalizacji przepływu i zminimalizowania odległości podróży. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie wysokiej integralności i jakości produktu w każdym aspekcie produkcji. Procesy produkcyjne są ustandaryzowane, aby zapewnić wysoki poziom usług, a inwestycja w zautomatyzowaną kontrolę końcową gwarantuje standardy jakości dla klientów.

image

Jakość, wydajność i zrównoważony rozwój były kluczowymi czynnikami napędzającymi ten wart wiele milionów dolarów projekt od samego początku.

FOTO: Trelleborg

Lokalizacja w pobliżu głównych portów

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, izolacja umożliwia kontrolę temperatury wewnątrz obiektu, zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do chłodzenia, a 835 kilowatów miesięcznie energii odnawialnej jest generowane przez szereg paneli słonecznych. Ścieki powstające podczas produkcji są oczyszczane przed utylizacją, a specjalne urządzenia filtrują opary procesowe przed odprowadzeniem ich do atmosfery. Pojemniki wielokrotnego użytku są używane wewnętrznie i przez partnerów-dostawców gumy, a użycie plastikowych toreb do transportu części między procesami jest zminimalizowane.

Zakład znajduje się w prowincji Dong Nai, strategicznie zlokalizowanej w południowym Wietnamie, w pobliżu Ho Chi Minh City i głównych portów, z łatwym dostępem do rynków krajowych i międzynarodowych. Obszar ten ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę ułatwiającą wydajny transport, a także oferuje wykwalifikowaną i liczną siłę roboczą, która będzie zwiększana wraz ze wzrostem popytu.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Trelleborg

22. lipiec 2024 15:05